00:59 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Apdorojus 99,9 proc. balsų, socialistų partijos deputatų kongresas gauna 123 mandatus iš 350

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Ispanijos socialistų darbininkų partija (PSOE), vadovaujama Pedro Sančeso, laimėjo išankstinius Parlamento rinkimus ir dabar bando suformuoti vyriausybę, rašo RIA Novosti.

  Apdorojus 99,9 proc. balsų, socialistų partijos deputatų kongresas gauna 123 mandatus iš 350. Ankstesniame Parlamente jis turėjo tik 85 vietas.

  Antrokpje vietoje yra dešiniųjų Liaudies partija su 66 vietomis. Trečiojoje — centro partija "Piliečiai" su 57 mandatais.

  Kairiųjų koalicija "Unidas Podemos" gavo 42 vietas. Pirmą kartą į deputatų kongresą pateko dešiniųjų partija "VOX", kurioje bus 24 deputatai.

  Likusias vietas pasidalins įvairioms autonominėms bendruomenėms atstovaujančių nacionalistų partijos.

  Savo ruožtu "Unidas Podemos" koalicijos vadovas Pablo Iglesias sakė, kad jis atviras deryboms su Sančesu dėl vyriausybės koalicijos sudarymo.

  Tuo tarpu Liaudies partijos rezultatas yra blogiausias jos istorijoje. Ankstesniame Parlamente šis politinis judėjimas turėjo 137 deputatus.

  Centro "Piliečių" partijos lyderis Albertas Rivera pavadino "bloga žinia faktą, kad PSOE ir "Podemos" sudarys vyriausybę", ir paskelbė savo partiją opozicijos lydere ir "Ispanijos viltimi".

  Rinkėjų aktyvumas buvo labai didelis — beveik 76%.

  Tegai:
  mandatas, partija

  Svarbiausios temos