21:30 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  57

  Didelis gaisras, kuris apėmė apie 15 hektarų teritoriją, jau užgesintas

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Stiprus gaisras Ešdauno miške, kadaise buvusio Užburtojo miško prototipu, kuriame gyveno Mikė Pūkuotukas ir jo draugai, yra užgesintas, miško prižiūrėtojai žada greitą natūralų atkūrimą, praneša RIA Novosti.  

  Kaip teigiama agentūrai perduotame Rytų Sasekso priešgaisrinės tarnybos atstovo Andrėjaus Gosdeno pranešime, signalas apie gaisrą buvo gautas sekmadienį, apie dešimtą valandą vakaro.

  "Ugnis greitai išplito, didelis gaisras apėmė apie 15 hektarų... Gaisro priežasties mes kol kas nežinome. Dirbame kartu su Sasekso policija ir miško prižiūrėtojais, kad nustatytume priežastį. Šiame etape mes nenagrinėjame padegimo versijos. Tyrimas truks kelias dienas", — sakė Gosdenas.

  Vienas iš miškininkų pranešė vietiniams žurnalistams, kad gaisras pažeidė vietinės faunos gyvenimo ritmą, bet padėtis ne kritinė. Pasak jo, žolė jau pradės augti po kelių savaičių, gyvūnai, paukščiai ir vabzdžiai greitai atkurs populiacijas, o jau po šešių mėnesių beveik neliks jokių gaisro pėdsakų.

  Ešdauno miškas yra netoli pasakų apie Mikę Pūkuotuką autoriaus Alano Milno namų, ir rašytojas dažnai vaikščiojo ten su savo sūnumi Kristoferiu Robinu — vienu metu pasakų skaitytoju ir herojumi. Kai kurias topografines detales, susijusias su Ešdauno mišku, galima rasti ir istorijose apie detektyvą Šerloką Holmsą, kurių autorius Artūras Konanas Doilis taip pat gyveno netoliese.

  Dar šia tema

  Lietuvoje didėja miško gaisrų rizika — sustiprinta priešgaisrinė sauga
  Tegai:
  miškas, Didžioji Britanija, gaisras

  Svarbiausios temos