17:27 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas ketina sugriežtinti prieglobsčio suteikimo migrantams sistemą

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Trampas nurodė savo administracijai imtis priemonių, kad būtų sugriežtintos prieglobsčio suteikimo taisyklės

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas ketina sugriežtinti prieglobsčio suteikimo migrantams sistemą, praneša Baltųjų rūmų spaudos tarnyba.

  "Prezidentas Trampas pasirašė prezidento memorandumą, kuriuo siekiama užtikrinti prieglobsčio suteikimo galimybę prieglobsčio prašantiems juridiniams asmenims, tuo tarpu veiksmingiau stebėti ir išsiųsti iš Valstijų neteisėtus migrantus, kurie neatitinka kriterijų ir reikalavimų", — teigiama pranešime.

  Remiantis memorandumu, Trampas nurodė savo administracijai imtis priemonių, kad būtų sugriežtintos prieglobsčio suteikimo taisyklės. Tarp jų yra pasiūlymas apmokestinti prieglobsčio prašymus ir leidimus dirbti bei nedelsiant atšaukti leidimus dirbti užsieniečiams, kuriuos nurodyta išsiųsti.

  Be to, Trampas siūlo nustatyti reikalavimą, kad visos prieglobsčio paraiškos būtų svarstomos imigracijos teismuose per 180 dienų nuo jų pateikimo dienos. Prezidentas taip pat nurodė vidaus saugumo sekretoriui teikti pirmenybę imigracijos tarnybos pareigūnų skyrimui.

  Anksčiau Jungtinės Amerikos Valstijos pranešė, kad prašymo nagrinėjimo laikotarpiu siųs atgal į Meksiką migrantus, kurie kreipėsi į Amerikos institucijas prašydami prieglobsčio. Meksikos migracijos tarnybos, savo ruožtu, pareiškė, kad migrantams, išsiųstiems iš JAV, bus suteiktas ne prieglobstis, bet darbo vietos.

  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia
  © Sputnik /
  Migrantai Europoje: iš kur ir link kur plaukia

  Dar šia tema

  Vokietijoje migrantai per 3 mėnesius padarė dešimtį tūkstančių nusikaltimų
  Migrantai iš Kubos norėjo neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos
  Paaiškėjo, iš kur migrantai dažniausiai atvažiuoja į Lietuvą ir kitas ES šalis
  Tegai:
  prieglobstis, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos