17:25 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas

  Gorbačiovas paragino Rusiją ir JAV "sustoti ir pagalvoti"

  © Sputnik / Евгений Одиноков
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  7501

  Pasak buvusio TSRS prezidento, sutramdymas negali apsaugoti pasaulio nuo branduolinės klaidos ar branduolinio terorizmo, nesant tvariam ir reikšmingam dialogui tarp Vašingtono ir Maskvos

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Buvęs TSRS prezidentas Michailas Gorbačiovas pareiškė, kad Rusija ir JAV turi atkurti strateginį dialogą, nes branduolinis sutramdymas ne apsaugo pasaulį, bet kelia jam pavojų.

  "Šiandien JAV ir Rusija yra pavojingoje kryžkelėje. Jos turėtų sustoti ir pagalvoti. Šaltojo karo veteranai jau kalbėjo. Dabar atėjo laikas veikti mūsų šalių lyderiams", — parašė Gorbačiovas savo straipsnyje laikraštyje "Wall Street Journal".

  Buvęs Tarybų Sąjungos lyderis citavo buvusio JAV valstybės sekretoriaus Džordžo Šulco, buvusio JAV gynybos ministro Viljamo Perio ir buvusio JAV senatoriaus Samuelio Nano žodžius, kurie pareiškė, kad "sutramdymas negali apsaugoti pasaulio nuo branduolinės klaidos ar branduolinio terorizmo", nesant tvariam ir reikšmingam dialogui tarp Vašingtono ir Maskvos.

  "The National Interest" įvardijo būdą, kaip "sutaikyti" Rusiją ir JAV >>

  "Sutinku su jais (Šulcu, Periu ir Nanu — Sputnik) dėl strateginio dialogo tarp JAV ir Rusijos poreikio, taip pat esu įsitikinęs, kad branduolinis atgrasymas ne apsaugo pasaulį, bet kelia grėsmę", — rašo Gorbačiovas.

  Politikas palygino branduolinius ginklus su ginklu, pakabintu ant sienos spektaklyje, kurį parašė ir pastatė nežinomas asmuo, kurio ketinimų mes nežinome.

  "Branduolinis ginklas gali būti panaudotas dėl techninių sutrikimų, žmogiško veiksnio ar kompiuterio klaidos. Paskutinis dalykas man labiausiai kelia nerimą. Kompiuterinės technologijos naudojamos dabar visur. O kiek kartų vyko kompiuterių ir elektronikos sutrikimai aviacijoje, pramonėje, įvairiose valdymo sistemose?" — pareiškė Gorbačiovas.

  Jis ne kartą pasisakė už strateginio dialogo tarp Rusijos ir Jungtinių Valstijų atkūrimą. Jis taip pat kritikavo Vašingtono sprendimą pasitraukti iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarties, pažymėdamas, kad šį veiksmą nulėmė noras gauti absoliutų karinį pranašumą ir diktuoti savo valią pasauliui.

  Dar šia tema

  Gorbačiovas pareiškė, kad šaltasis karas net nebuvo pasibaigęs
  Gorbačiovas: JAV nuėjo neatsakingu keliu, pasitraukusios nuo nusiginklavimo sutarties
  Ekspertas: Rusija dešimtmečiais aplenkė Vakarus karinėse technologijose
  Amerikos profesorius atskleidė, kad greitai įvyks "JAV eros" pabaiga
  Tegai:
  JAV, Rusija, Michailas Gorbačiovas

  Svarbiausios temos