02:56 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Nuotrauka paplito socialiniuose tinkluose

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Vienoje vestuvių ceremonijoje Lvove buvo pastebėti svečiai, kurie apsivilko į Vermachto kareivių uniformą panašius drabužius, rašo RIA Novosti.

  Facebook nuotrauką paskelbė tarptautinės organizacijos "Ukrainos žydų komitetas" direktorius Eduardas Dolinskis. Nuotraukoje jaunavedžiai su ceremonijos svečiais stovi šalia Ukrainos graikų katalikų bažnyčios metropolito Andrejaus Šeptickio, kuris Antrojo pasaulinio karo metu bendradarbiavo su Vokietijos okupacine valdžia Lvove, paminklo.

  Komentaruose prie Dolinskio užrašo vienas iš vartotojų pastebėjo, kad anksčiau nuotrauka buvo paskelbta Lvovo nacionalisto Vasilijaus Bičko puslapyje. Šis žmogus ir anksčiau buvo pastebėtas vaikščiojantis po miestą, apsivilkęs nacių uniformą.

  Ukrainos visuomeniniai ir politiniai veikėjai dažnai patenka į skandalus, susijusius su nacizmo tema. Pavyzdžiui, 2018 metų balandį Lvovo miesto tarybos narė Marjana Batiuk socialiniuose tinkluose pasveikino Hitlerį gimtadienio proga. Tų pačių metų gegužės mėnesį Ukrainos konsulas Hamburge Vasilijus Marušinecas pavadino fašizmą "garbingu" dalyku ir pristatė savo Ukrainos vėliavos versiją su svastika.

  Dar šia tema

  Noreikos anūkė ragina atimti iš senelio Lietuvos "nacionalinio didvyrio" statusą
  Leningrado regione rastos nacių koncentracijos stovyklos kalinių palaikų liekanos
  Lietuva uždraudė atvykti į šalį Holokaustą neigiančiam britų istorikui
  Tegai:
  nacionalizmas, Ukraina

  Svarbiausios temos