22:23 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Venesuelos sostinė Karakasas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva skirs 100 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Venesuelos žmonėms

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  72 0 0

  Pagalba bus teikiama per Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federaciją

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Ministrų kabinetas priėmė sprendimą iš Vyriausybės rezervo skirti 100 tūkst. eurų vaistams ir kitai medicinos pagalbai Venesuelos žmonėms, rašoma Vyriausybės pranešime.

  Pagalba bus teikiama per Tarptautinę Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federaciją. Šios organizacijos generalinis sekretorius E. As Sy kreipėsi į Lietuvos Respublikos Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl humanitarinės pagalbos Venesuelai teikimo.

  Pasak premjero, turime pasirūpinti tautiečiais, gyvenančiais gilios politinės, ekonominės ir humanitarinės krizės ištiktoje Venesueloje. Bus teikiama ne tik finansinė parama — ką tik priimtas Vyriausybės inicijuotas Asmenų perkėlimo į Lietuvos Respubliką įstatymas sudarys sąlygas padėti mūsų tautiečiams.

  "Norintiems atvykti gyventi į Lietuvą bus suteikta parama ir sudarytos visos sąlygos jiems čia įsikurti. Nė vieno lietuvio nepaliksime likimo valiai", — sako Saulius Skvernelis.

  Priimtas įstatymas suteiks galimybių perkeliamiems asmenims padengti kelionės išlaidas, suteikti gyvenamąjį būstą, skirti išmokas įsikūrimui bei būtiniausioms reikmėms, vaikų ugdymui, teikti paramą lietuvių kalbos mokymuisi ir kita.

  Lietuvos vyriausybė taip pat yra pasirengusi prisijungti prie JAV telkiamos humanitarinės pagalbos Venesuelai.

  Venesueloje gyvena didelė lietuvių diaspora, iš kurių gaunami prašymai padėti persikelti į Lietuvą.  Šalyje, turinčioje daugiausiai pasaulyje angliavandenilių išteklių, trūksta degalų ir kuro, sutrikęs elektros tiekimas, šalyje — hiperinfliacija. Europos Komisijos duomenimis, 82 proc. gyventojų neturi vandens, 80 proc. Venesuelos gyventojų gyvena skurdžiai, 70 proc. vaikų nelanko mokyklos.

  Dar šia tema

  Likus 2 metams iki kolapso: kaip ES pagalba paskandino Lietuvos ekonomiką
  ''Broliška pagalba'': Lietuva skatina ginkluotą konfliktą Ukrainoje
  Tegai:
  pagalba

  Svarbiausios temos