13:02 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Šiuo metu Baltarusija galės atkurti tranzitą tik per vieną vamzdyno liniją

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Visiškas "Družba" naftotiekio veiklos atkūrimas truks kelis mėnesius, praneša "Belneftechim" spaudos tarnyba.

  Šiuo metu patvirtintos priemonės leis atkurti tik vienos naftotiekio linijos veiklą, teigiama pranešime.

  Bendrovė taip pat pranešė, kad Rusijos energetikos ministerijoje vyksta derybos dėl "Belneftechim" koncerno ir Rusijos naftos ir jos transporto įmonių atstovų, kad išspręstų situaciją su prastos kokybės pristatymais.

  Naftos kokybės pablogėjimas

  Problema dėl naftos, tekančios naftotiekiu "Družba", kokybės iškilo birželio viduryje. "Transneft" pripažino taršos problemą ir pareiškė, kad kuo greičiau išspręs problemą. Vėliau "Transneft" paskelbė, kad nafta užteršta tyčia: organiniai chloro junginiai buvo įšvirkšti per matavimo stotį, priklausančią privačiai struktūrai "Samaratransneft-terminal". Iškelta baudžiamoji byla.

  Rusijos energetikos ministro pavaduotojas Pavelas Sorokinas pareiškė, kad užterštą naftą reikia sumaišyti su švariomis žaliavomis ir naudoti pakartotinai.

  Nukentėjusios šalys ketina siekti žalos atlyginimo. Iš dalies arba visiškai tranzitas sustabdytas Baltarusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Ukrainoje ir Čekijoje.

  Naftotiekio trasa taip pat eina per Lietuvos ir Latvijos teritorijas (šiaurinė šaka), Vengriją ir Kroatiją (pietinė šaka).

  Dar šia tema

  Baltarusija sustabdė naftos produktų eksportą į Baltijos šalis ir Lenkiją
  Lenkija sustabdė Rusijos naftos tranzitą naftotiekiu "Družba"
  Baltarusija apskaičiavo žalą dėl prastos Rusijos naftos kokybės
  Tegai:
  tranzitas, Baltarusija

  Svarbiausios temos