01:34 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Artimiausiu metu planuojamas Austrijos federalinio prezidento vizitas į Rusiją

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Austrijos federalinis prezidentas Aleksandras van der Belenas papasakojo apie savo rusiškas ir estiškas šaknis, praneša RIA Novosti.

  "Paskutinis dalykas, kurio norėjau, būtų viena vokiečių tauta, kaip ją įsivaizdavo naciai. Jei taip būtų, turėčiau atkreipti dėmesį į tai, kad aš nesu tikras austras: mano mama yra kilusi iš estų šeimos, tėtis kultūriškai — rusas, tačiau pagal kilmę — šiaurės vakarų europietis", — pasakė Austrijos prezidentas interviu bažnyčios laikraščiui "KirchenZeitung".

  Belenas pažymėjo, kad jei būtų paklaustas, jis pasakytų, jog yra "iš (Austrijos) Kaunertal komunos, Tirolio gyventojas, 40 metų Vienos gyventojas, austras ir europietis — ir kur yra problema?"

  Artimiausiu metu planuojamas Austrijos federalinio prezidento vizitas į Rusiją. Praėjusį ketvirtadienį Rusijos ambasadorius Austrijoje Dmitrijus Liubinskis pranešė, kad Van der Beleno vizitas į Rusiją vyks po kelių savaičių.

  Anksčiau Rusijos Federacijos garbės konsulas Vorarlbergo federalinėje žemėje Hubertas Berčas, taip pat posėdžiaujantis Austrijos ir Rusijos viešojo forumo "Sočio dialogas" vadovų komitete, pranešė, kad pirmasis forumo posėdis vyks gegužės 15 dieną Sočyje, dalyvaujant Rusijos ir Austrijos prezidentams Vladimirui Putinui ir Aleksandrui van der Belenui.

  Dar šia tema

  Austrijos-Vengrijos keliu: "Bloomberg" papasakojo apie ES žlugimo grėsmę
  Austrijos kancleris pakomentavo santykius su Rusija po šnipinėjimo skandalo
  Grybauskaitė padėkojo Austrijai už paramą Lietuvai dėl Astravo AE
  Ukrainos užsienio reikalų ministerija mano, kad Austrija "flirtuoja" su Rusija
  Tegai:
  Rusija, Austrija

  Svarbiausios temos