18:41 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  92

  Išankstiniais duomenimis, laišką su siūlymu rodyti šį vaizdo įrašo turinį oro uostas gavo iš Informacijos politikos ministerijos

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Vaizdo įrašas su Ukrainos vaizdu be Krymo buvo transliuojamas Kijevo oro uoste, policija pradėjo baudžiamąją bylą ir nustatė, kad laiškas su pasiūlymu pateikti vaizdo įrašo turinį buvo gautas iš Ukrainos informacinės politikos ministerijos, praneša Ukrainos nacionalinės policijos spaudos tarnyba.

  Policijos duomenimis, pirmadienį buvo gautas pranešimas iš vieno iš oro uosto "Borispolis" keleivių, kad oro uosto pastate transliuojamas vaizdo įrašas, kuriame Ukraina vaizduojama be Krymo.

  "Dėl šio fakto, Borispolio oro uosto tyrimo skyrius pradėjo baudžiamąjį procesą pagal Ukrainos baudžiamojo kodekso 110 straipsnio 1 dalį ("pasikėsinimas į Ukrainos teritorinį vientisumą ir neliečiamumą)", — sakoma pranešime.

  Straipsniu numatoma iki trejų metų kalėjimo.

  Policijos pareigūnai apklausia oro uosto darbuotojus ir nustato žmones, kurie sumontavo ir pateikė reklaminį klipą. Išankstiniais duomenimis, laiškas su pasiūlymu dėl vaizdo įrašo turinio pateikimo buvo gautas oro uoste iš Informacijos politikos ministerijos.

  2014 metų kovą Krymas tapo Rusijos regionu. Tai įvyko po to, kai ten įvyko referendumas, kuriame 96,77 procento Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 procento Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiniu būdu, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas yra "galutinai uždarytas".

  Dar šia tema

  Ukraina pasipiktino žemėlapiu vokiečių kalba su Rusijos Krymu
  Baltijos šalių delegacija pirmą kartą aplankys Krymą
  Baltarusijoje prekyboje pastebėti gaubliai su Krymu Rusijos sudėtyje
  Krymas pakomentavo incidentą su "neteisingu" Ukrainos žemėlapiu
  Rada pasinaudojo Ukrainos žemėlapiu be Krymo
  Tegai:
  Kijevas, Krymas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos