18:58 2021 Kovo 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.2053
 • RUB89.3155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  178

  Indijos armijos ekspedicija paskelbė, kad Himalajuose aptiko sniego žmogaus pėdsakus

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Indijos kariuomenės alpinizmo ekspedicinė grupė paskelbė, kad aptiko Himalajuose sniego žmogaus, kurio egzistavimu abejoja dauguma mokslininkų, pėdsakus, praneša RIA Novosti.

  Pranešime pabrėžiama, kad balandžio 9 dieną alpinistai rado 32x15 colių dydžio pėdsakus netoli Makalu stovyklos.

  "Šis nepagaunamas sniego žmogus buvo pastebėtas tik vieną kartą — Makalu-Barun nacionaliniame parke", — rašo karininkai Twitter paskyroje.

  Nuotraukose, publikuotose kartu su pranešimu, aiškiai matomos didžiulės pėdos ant sniego.

  Socialinių tinklų vartotojai netiki šiuo "atradimu", nes kariai parodė tik vienos mitinės būtybės kojos pėdsakas.

  "Nenoriu skambėti nepatriotiškai, bet man atrodo, kad jetis nepratęs vaikščioti lyg modeliai, statydamas vieną koją tiesiai prieš kitą. Nebent tai vienakojis sniego žmogus", — ironizavo Hemant Chandak.

  Kitas vartotojas Kushal Prajapati atkreipė dėmesį į tai, kad vis dar nėra įtikinamų tyrimų, patvirtinančių sniego žmogaus egzistavimą.

  "Tokios organizacijos, kaip jūsų, turėtų būti atsakingesnės ir atsargesnės, prieš pranešdamos apie bet kokius ječio pėdsakus. Buvo atlikta daug tyrimų šiuo klausimu, ir nė vienas neįrodė jų egzistavimo", — parašė jis.

  Sniego žmogus — legendinė į žmones panaši rūšis neva gyvenanti įvairiuose miškingose ir kalnuotose Žemės regionuose. Būtybė pavadinta "radus" jo "pėdsakus" (panašius į lokio letenų pėdsakus) sniege. Sniego žmogus įvairiose pasaulio vietose vadinamas įvairiai. Šiaurės Kalifornijoje — bigfutas ("didžiapėdis"), Himalajuose — jetis, Amazonės regione — mapinguaris, Australijoje — jovis, Indonezijoje — orangpendekas.

  Dar šia tema

  Juodai baltas Kinijos mielumas
  JAV turistai nufilmavo jūrų žvaigždę, kuri gali vaikščioti
  Tegai:
  Himalajai

  Svarbiausios temos