23:29 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  95

  Čekijos Konstitucinis Teismas leido viešbučiui reikalauti, kad svečiai pripažintų Ukrainos Krymą

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Čekijos Konstitucinis Teismas pripažino teisėtą viešbučio savininko teisę reikalauti iš svečių pripažinti Ukrainos Krymą, rašo portalas Aktuálně.cz.

  Tokiu būdu Konstitucinis Teismas panaikino Aukščiausiojo Teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, jog viešbučio "Brioni" savininkas Tomasz Krchmarzha 2014 metų kovą pasielgė neteisėtai, kai neapgyvendino 49 Rusijos sportininkų, o vėliau iškabino informaciją apie draudimą apgyvendinti rusus viešbutyje.

  Po to Krchmarjzh sulaukė kritikos ir leido gyventi savo viešbutyje tik tiems Rusijos piliečiams, kurie raštu pripažįsta, kad Krymas prijungtas prie Rusijos neteisėtai.

  2014 metų lapkričio mėnesį Čekijos prekybos inspekcija nubaudė viešbutį 50 tūkst. kronų (apie 1948 eurų) už diskriminaciją dėl piliečių priklausymo vienai ar kitai valstybei. Čekijos Aukščiausiasis Teismas vėliau sumažino baudą iki 5000 kronų (apie 195 eurų).

  Čekijos Konstitucinis Teismas nemato viešbučio savininko veiksmuose diskriminacijos, nes jo svečiai buvo iš anksto įspėti apie apgyvendinimo sąlygas ir galėjo pasirinkti kitą viešbutį. Teismas taip pat priminė oficialią Prahos poziciją, kad Krymas vertinamas kaip Ukrainos teritorija.

  2014 metų kovo mėnesį Krymas tapo Rusijos regionu. Tai įvyko po referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.

  Dar šia tema

  Kijevo rinkimų apylinkėje pakabintas Ukrainos žemėlapis be Krymo
  Paskelbti unikalūs dokumentai apie mūšius dėl Krymo Antrojo pasaulinio karo metu
  Rusijos URM kviečia amerikiečius atvykti į Krymą
  Tegai:
  Ukraina, Krymas, Čekija

  Svarbiausios temos