02:57 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Anksčiau "WikiLeaks" įkūrėjas perdavė teisėjai, kuri nagrinėja jo bylą dėl užstato sąlygų pažeidimo, atsiprašymo laišką ir paaiškino savo elgesio priežastis

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Londono teismas nuteisė Wikileaks įkūrėją Julianą Asandžą 50 savaičių kalėjimo už paleidimo už užstatą sąlygų pažeidimą, praneša RIA Novosti.

  "Jūs savo noru nepasidavėte policijai, Ekvadoro ambasada buvo priversta suteikti policijai prieigą prie pastato. <...> Jūs turėjote pasirinkimą, ir aš atmetu visus argumentus dėl bausmės švelninimo", — sakė teisėja Deborah Taylor, skelbdama bausmę.

  Ji pridūrė, kad Asandžo užstatų sąlygų pažeidimas peržengia "sunkiausių jam pateiktų kaltinimų ribas".

  Džulianas Asandžas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алекс Макнотон

  "Wikileaks" steigėjas prieš nuosprendžio paskelbimą per advokatus išreiškė apgailestavimą dėl savo veiksmų.

  Portalo "WikiLeaks" įkūrėjas Džulianas Asandžas išgarsėjo po kelių publikacijų, tarp jų apie JAV operacijas Afganistane ir Irake bei Gvantanamo kalėjimą.

  2010 metais, kai Amerikos valdžia ir specialiosios tarnybos susidomėjo jo veikla, jis atvyko į Švediją, tikėdamasis gauti prieglobstį, tačiau ten buvo apkaltintas "seksualiniais nusikaltimais", kurių pats nepripažįsta.

  2019 metų balandžio 11 dieną Asandžas buvo sulaikytas pagal 2012 metais išduotą orderį dėl jo neatvykimo į teismą bei pagal Švedijos ir JAV reikalavimus. Tą pačią dieną Londono teismas nustatė, kad Asandžas yra kaltas dėl užstato sąlygų pažeidimo. Atsakovas lieka sulaikytas, Didžioji Britanija paprašė Jungtinių Valstijų iki birželio 12 dienos pateikti visus dokumentus, reikalingus jo ekstradicijai.

  Dar šia tema

  Ekvadoro prezidentas pareiškė, kad Asandžas turi palikti ambasadą Londone
  Ekvadoro vadovas gali turėti susitarimų su JAV dėl Asandžo, pareiškė Correa
  Tegai:
  byla, WikiLeaks

  Svarbiausios temos