18:57 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  192

  Manoma, kad ankstesnis buto savininkas pardavė jį už žemą kainą, nes turėjo finansinių sunkumų, vėliau Zelenskio atstovai paneigė šią informaciją

  VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Išrinktojo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio žmona Jelena nusipirko iš verslininko Aleksandro Burjako nekilnojamąjį turtą Kryme už mažesnę nei pusės rinkos kainos, praneša "Reuters" su nuoroda į oficialių pajamų duomenų bazę ir nekilnojamojo turto registrą.

  Butas yra gyvenamajame komplekse "Imperator", esančioje netoli nuo Kregždės lizdo. Zelenskaja įsigijo butą už 163 tūkst. dolerių 2013 metų balandį.

  Ji sumokėjo už butą sumą, kuri prilygsta 1,2 tūkst. dolerių už kvadratinį metrą.

  Agentūra su nuoroda į skelbimus iš nekilnojamojo turto svetainių praneša, kad tuo metu "Imperator" komplekso buto kaina svyravo nuo 2,8 iki 4 tūkstančių dolerių už kvadratinį metrą. Šią informaciją patvirtino Krymo nekilnojamojo turto agentas, kuris nepanoro atskleisti savo vardo.

  Šiuo metu butas parduodamas už 790 tūkst. dolerių. Tai beveik penkis kartus viršija sumą, kurią Zelenskaja sumokėjo, pirkdama butą.

  Ukrainos oligarchas Igoris Kolomojskis daro prielaidą, kad Burjakas pardavė savo butą už tokią žemą kainą dėl sunkumų, kuriuos tuo metu patyrė jo bankas "Brokbusinessbank".

  Jelena Zelenskaja: jauniausia pirmoji dama Ukrainos istorijoje >>

  Burjakas dalyvavo Zelenskio rinkimų kampanijoje kaip rinkimų stebėtojas Krivoj Rog mieste, kuriame gimė išrinktasis prezidentas.

  Vėliau Zelenskio būstinė paneigė informaciją apie buto įsigijimą sumažinta kaina. Išrinkto Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio žmona Jelena nusipirko nekilnojamąjį turtą Kryme pagal Ukrainos teisės aktus ir rinkos kainą, trečiadienį pranešė Zelenskio būstinės spaudos tarnyba.

  "Vladimiro Zelenskio žmona Jelena Zelenskaja įsigijo Kryme nekilnojamąjį turtą 2013 metų balandžio mėnesį, prieš neteisėtą Krymo aneksiją, laikantis dabartinių Ukrainos teisės aktų. Nekilnojamasis turtas buvo įsigytas pagal rinkos kainą", — teigiama spaudos tarnybos pranešime.

  Pabrėžiama, kad po pirkimo buvo sumokėti visi privalomi mokesčiai ir rinkliavos, o Zelenskis oficialiai deklaravo butą.

  "Zelenskių šeima ketina naudoti šį turtą tik po to, kai Krymas bus grąžintas Ukrainai", — sakoma pareiškime.

  Vakar Ukrainos centrinė rinkimų komisija oficialiai paskelbė Vladimirą Zelenskį nugalėtoju. Jis laimėjo apie 73 proc. balsų, dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko — apie 24 proc. Rinkėjų aktyvumas sudarė daugiau nei 62 proc. Inauguracija vyks ne vėliau kaip birželio 3 dieną. Tikslią datą paskirs Aukščiausioji Rada.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Europos Parlamente Zelenskis pavadintas "lygtimi su daugybe nežinomųjų"
  Rada kritiškai įvertino Zelenskio kelionę į Turkiją
  Putinas atsakė į Zelenskio žodžius apie Ukrainos pasų išdavimą rusams
  Tegai:
  Ukraina, Krymas, žmona, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos