21:31 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Žaliavų transportavimas tęsėsi gamybinės dispečerinės stoties Mozyryje kryptimi

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Ketvirtadienį per naftotiekį "Družba" Baltarusija gavo geros kokybės Rusijos naftą, praneša koncerno "Belneftechim" spaudos tarnyba.

  "Organiniais chloridais užteršta nafta pašalinta iš Rusijos naftotiekio "Družba" ruožo į Linijinės gamybinės dispečerinės stoties "Uneča" rezervuarus", — sakoma pranešime.

  Po standartinių technologinių operacijų ir mėginių paėmimo, degalų transportavimas tęsėsi gamybinės dispečerinės stoties "Mozyr" kryptimi. Visos operacijos buvo atliekamos dalyvaujant kompanijų "Transneft" ir "Gomeltransneft Družba" atstovams.

  Naftos kokybės pablogėjimas

  Problema su naftos, tiekiamos iš Rusijos į Baltarusiją naftotiekiu "Družba", kokybe kilo balandžio viduryje.

  "Transneft" pripažino padidėjusį chloridų kiekį naftoje ir pareiškė, kad kuo greičiau išspręs problemą. Vėliau bendrovės prezidento patarėjas Igoris Deminas pareiškė, kad yra įrodymų, jog žaliavos vamzdyne užterštos tyčia. Šiuo klausimu pradėta baudžiamoji byla.

  Rusijos Federacijos energetikos ministro pavaduotojas Pavelas Sorokinas pranešė, kad užteršta nafta gali ir vėl atitikti standartinius rodiklius, jei būtų sumaišyta su švariomis žaliavomis ir pakartotinai panaudota.

  Nukentėjusios šalys planuoja reikalauti atlyginti žalą. Anksčiau buvo pranešta, kad Baltarusija, Lenkija, Vokietija, Slovakija, Ukraina ir Čekija iš dalies arba visiškai sustabdė degalų transportavimą.

  Be to, naftotiekio maršrutas eina per Lietuvos ir Latvijos (šiaurinė šaka), Vengrijos ir Kroatijos (pietinė šaka) teritorijas.

  Dar šia tema

  Baltarusija sustabdė naftos produktų eksportą į Baltijos šalis ir Lenkiją
  Lenkija sustabdė Rusijos naftos tranzitą naftotiekiu "Družba"
  Baltarusija apskaičiavo žalą dėl prastos Rusijos naftos kokybės
  Tegai:
  nafta, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos