07:33 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  113

  Nepripažintoje Donecko Liaudies Respublikoje dokumentų priėmimas prasidėjo penktadienį, 9:00 vietos laiku

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Nepripažintoje Donecko Liaudies Respublikoje (DLR) išsirikiavo eilės žmonių, norinčių gauti Rusijos pasus supaprastinta tvarka, praneša RIA Novosti.

  Dokumentų priėmimas prasidėjo penktadienį, 9:00 vietos laiku. Jau tuo metu daugiau nei 80 žmonių susirinko prie Vidaus reikalų ministerijos Respublikinės migracijos tarnybos pastato.

  Pasak vietinių gyventojų, kai kurie iš jų stovi eilėje nuo penktos valandos ryto.

  "Mes buvome čia 6:30, norisi gauti pasą priekinėse eilėse, mes laukėme to penkerius metus", — papasakojo vienas iš Donecko gyventojų.

  Nuo gegužės 7 dienos pateikti dokumentus Rusijos pilietybei įforminti galima visuose DLR migracijos tarnybos skyriuose.

  Balandžio pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas supaprastino Rusijos pasų išdavimą DLR ir LLR gyventojams. Jis pažymėjo, kad šis sprendimas lemtas tik humanitarinių sumetimų. Rusijos vadovas taip pat pasirašė dekretą dėl papildomų Ukrainos piliečių kategorijų, turinčių teisę prašyti gauti Rusijos pilietybę pagal supaprastintą procedūrą.

  Išrinktas Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad Kijevas yra pasirengęs suteikti Ukrainos pilietybę visiems užsieniečiams, visų pirma rusams. Į tai Putinas atsakė, kad jei Rusija išduos pasus ukrainiečiams, o Kijevas — Rusijos piliečiams, galiausiai visi turės vieną pilietybę, o tai bus naudinga abiem šalims.

  Į Rusijos prezidento sprendimą išduoti pasus sureagavo ir Lietuva. Šalies užsienio reikalų ministerija paragino tarptautinę bendruomenę nepripažinti Rusijos dokumentų ir sugriežtinti sankcijas Rusijos Federacijai, o URM vadovas Linas Linkevičius pareiškė, kad jei Donbaso gyventojams bus išduoti pasai, Maskva susidurs su pasekmėmis.

  Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikos paskelbė nepriklausomybę po Ukrainoje įvykusio valstybės perversmo 2014 metais. Tų pačių metų balandžio mėnesį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš jas. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Dar šia tema

  Putinas ketina supaprastinti pasų išdavimą visiems ukrainiečiams
  Lietuva smerkia Putino įsaką dėl lengvesnio pasų išdavimo Donbaso gyventojams
  Kijevas galės susigrąžinti Donbasą po penkerių metų, pareiškė Zelenskio patarėjas
  Tegai:
  Donecko liaudies respublika, pasas, Rusija

  Svarbiausios temos