17:26 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Juščenko

  Rusijos deputatas: dabartinė Europos Sąjungos retorika tapo atgyvena

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5510

  ES patiria krizę, susijusią su daugiakultūriškumo ir migracijos politika, kuri pasireiškia protesto judėjimais ir euroskeptikų atsiradimu, mano Rusijos Valstybės Dūmos deputatas Aleksandras Juščenko

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pareiškė, kad reikia persvarstyti Šengeno sutartį ir pašalinti iš jos kai kurias šalis. Pasak Prancūzijos lyderio, šiuo metu sutartis neveiksminga, o migracijos ir vystymosi politika turi būti "visiškai pertvarkyta".

  Rusijos Valstybės Dūmos deputatas, Informacijos politikos komiteto pirmininko pavaduotojas Aleksandras Juščenko papasakojo Sputnik radijui, kad Europos Sąjunga patiria rimtą krizę, susijusią su daugiakultūriškumo ir migracijos politika.

  "Tai jau pasireiškė protesto veiksmais ir euroskeptikų atsiradimu ES politinėje arenoje, kurie gavo gana didelę paramą Vokietijoje, Italijoje. <…>  Atsiranda euroskeptikų, kurie mano, kad ES dabartinė retorika tapo atgyvena. Tai tiesiog lėmė tokią ES krizę", — pareiškė deputatas.

  Juščenko pridūrė, kad Makronas stengiasi į savo pusę patraukti "Europos Sąjungos vadovo antklodę".

  "Galbūt Makronas turi omenyje būtent tas šalis, kurios nesilaiko šios politikos — tai Lenkija, Vengrija ir kitos šalys. Bet galiu pasakyti, kad pirmaujančiose ES šalyse, tokiose kaip Italija, vis garsiau skamba balsas sustabdyti šią beribę migracijos politiką ir išsaugoti tautinės kultūros likutį. Čia, manau, Makronas įgarsino tokią idėją, kuri pateikta svarstyti. Todėl didelė tikimybė, kad ES gali visiškai žlugti", — teigia deputatas.

  Dar šia tema

  Supaprastinta prašymo dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje pateikimo tvarka
  Politologas: ES privers Estiją priimti migrantus nuolatiniam gyvenimui
  Vyriausybė pritarė siūlymui dėl kvotų nustatymo darbo migrantams
  Trampas ketina sugriežtinti prieglobsčio suteikimo migrantams sistemą
  Makronas siūlo mažinti Šengeno zoną
  Tegai:
  migracija, ES, Emanuelis Makronas

  Svarbiausios temos