04:51 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Vizito metu planuojamas Ukrainos karinio jūrų laivyno vadovo ir laivo vado susitikimas bei draugiškos regbio rungtynės tarp ukrainiečių ir britų

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Britanijos karinio jūrų laivyno hidrografinis laivas ECHO pagal dvišalio bendradarbiavimo sutartį atplaukė į Odesos uostą, pranešė Ukrainos karinių pajėgų spaudos tarnyba.

  Vizito metu planuojamas Ukrainos karinio jūrų laivyno vadovo ir laivo vado susitikimas bei draugiškos regbio rungtynės tarp ukrainiečių ir britų.

  Amerikos eskadrinis minininkas “USS Donald Cook”, archyvinė nuotrauka
  © CC BY 2.0 / Official U.S. Navy Page / USS Donald Cook exercise with Georgian Coast Guard

  Laivas bus uoste iki gegužės 9 dienos.

  Vasario pabaigoje Odesoje stovėjo JAV eskadrinis minininkas "Donaldas Kukas", vėliau — du NATO laivai su Turkijos vėliavomis. Rusijos Federacijos taryba tai pavadino "bandymu paerzinti Rusiją".

  Kitą dieną po prezidento rinkimų Ukrainoje į uostą atvyko Toronto Karališkojo laivyno fregatos ir Ispanijos karinio jūrų laivyno laivas "Santa Maria".

  Ukrainos teisės aktai draudžia užsienyje veikiančių karinių vienetų veiklą šalyje ir karinių bazių dislokaciją. Išimtys yra galimos tik pagal specialų įstatymą, kurį pasiūlė prezidentas.

  Petro Porošenko paprašė Rados pritarti jo sprendimui priimti užsienio karius į Ukrainą dalyvauti 2019 metais vyksiančiose pratybose.

  Visų pirma, kalbėta apie Ukrainos ir Amerikos pratybas "Rapid Trident-2019" ir "Sea Breeze-2019" bei Ukrainos-Britanijos pratybas "Warior Watcher-2019".

  Kovo 1 dieną parlamentarai pritarė prezidento iniciatyvai, tačiau šalies vadovas dokumento dar nepasirašė.

  Dar šia tema

  Danijoje areštuotas "Novaja Zemlia" laivas su 19 Rusijos piliečių
  Latvija pranešė, kad prie jos sienų artėja Rusijos karo laivas
  JAV karo laivas su sparnuotosiomis raketomis "Tomahawk" įplaukė į Baltijos jūrą
  Tegai:
  ukrainiečiai, laivynas, Ukraina

  Svarbiausios temos