22:47 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  JAV karinis laivas, archyvinė nuotrauka

  Britų karo laivas atplaukė į Odesos uostą

  © Photo: Seaforces
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  48 0 0

  Vizito metu planuojamas Ukrainos karinio jūrų laivyno vadovo ir laivo vado susitikimas bei draugiškos regbio rungtynės tarp ukrainiečių ir britų

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Britanijos karinio jūrų laivyno hidrografinis laivas ECHO pagal dvišalio bendradarbiavimo sutartį atplaukė į Odesos uostą, pranešė Ukrainos karinių pajėgų spaudos tarnyba.

  Vizito metu planuojamas Ukrainos karinio jūrų laivyno vadovo ir laivo vado susitikimas bei draugiškos regbio rungtynės tarp ukrainiečių ir britų.

  Laivas bus uoste iki gegužės 9 dienos.

  Vasario pabaigoje Odesoje stovėjo JAV eskadrinis minininkas "Donaldas Kukas", vėliau — du NATO laivai su Turkijos vėliavomis. Rusijos Federacijos taryba tai pavadino "bandymu paerzinti Rusiją".

  Kitą dieną po prezidento rinkimų Ukrainoje į uostą atvyko Toronto Karališkojo laivyno fregatos ir Ispanijos karinio jūrų laivyno laivas "Santa Maria".

  Ukrainos teisės aktai draudžia užsienyje veikiančių karinių vienetų veiklą šalyje ir karinių bazių dislokaciją. Išimtys yra galimos tik pagal specialų įstatymą, kurį pasiūlė prezidentas.

  Petro Porošenko paprašė Rados pritarti jo sprendimui priimti užsienio karius į Ukrainą dalyvauti 2019 metais vyksiančiose pratybose.

  Visų pirma, kalbėta apie Ukrainos ir Amerikos pratybas "Rapid Trident-2019" ir "Sea Breeze-2019" bei Ukrainos-Britanijos pratybas "Warior Watcher-2019".

  Kovo 1 dieną parlamentarai pritarė prezidento iniciatyvai, tačiau šalies vadovas dokumento dar nepasirašė.

  Dar šia tema

  Danijoje areštuotas "Novaja Zemlia" laivas su 19 Rusijos piliečių
  Latvija pranešė, kad prie jos sienų artėja Rusijos karo laivas
  JAV karo laivas su sparnuotosiomis raketomis "Tomahawk" įplaukė į Baltijos jūrą
  Tegai:
  ukrainiečiai, laivynas, Ukraina

  Svarbiausios temos