22:58 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  Pakoreguoti vadovėliai vėliau bus grąžinti į mokyklas ir bibliotekas

  VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Krymo istorijos vadovėlis bus ištaisytas, iškilus Krymo totorių kritikai, RIA Novosti informavo Krymo švietimo, mokslo ir jaunimo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Siekiant sumažinti socialinę įtampą, buvo nuspręsta iš vadovėlio pašalinti visą skyrių, skirtą įvairių tautybių atstovų, kurie Didžiojo Tėvynės karo metu gyveno Kryme, priverstiniam ar sąmoningam bendradarbiavimui su fašistais", — paskelbė departamentas.

  Pasak agentūros pašnekovo, pakoreguoti vadovėliai grįš į mokyklas.

  Vasario viduryje Krymo totorių taryba paragino išimti iš mokyklų ir viešųjų bibliotekų dešimtosios klasės vadovėlį apie Krymo istoriją. Prezidentui Sergejui Aksenovui adresuotame apeliaciniame skunde buvo pabrėžta, kad vadovėlyje Krymo totoriai iliustruojami kaip Vokietijos okupantų bendrininkai. Kartu autoriai nutylėjo, kad žmonės labai prisidėjo prie TSRS pergalės Didžiajame Tėvynės kare, pažymėjo apeliacinio skundo autoriai.

  Po to vadovėliai buvo pašalinti iš mokyklų.

  Didžiojo Tėvynės karo metu 20 tautybių atstovai buvo per prievartą deportuoti iš Krymo dėl įtarimų ar kaltinimų išdavyste. Labiausiai nukentėjo Krymo totoriai — daugiau kaip 183 tūkst. žmonių buvo iškeldinti iš pusiasalio. Po 2014 metų referendumo Rusijos prezidentas paskelbė dekretą dėl Krymo totorių ir kitų pusiasalio tautų reabilitacijos.

  Dar šia tema

  "Toks buvo lietuvių darbas": Vanagaitė parašė laišką "nužudytam žydui"
  Politologas: Lietuvos URM nusprendė "paaukoti" kolaborantus vardan dujų
  Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi
  Tegai:
  istorija, Didysis Tėvynės karas, Krymas

  Svarbiausios temos