11:09 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Eurokomisaras atvyko į Kijevą susitikti su dabartinės vyriausybės ir jos teisių perėmėjų atstovais

  VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Už kaimynystės politiką ir ES plėtrą atsakingas Komisijos narys Johanesas Khanas atvyko į Kijevą susitikti su naujuoju Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu, praneša leidinys "Evropejskaja pravda".

  "Eurokomisaras atvyko į Kijevą susitikti su dabartinės vyriausybės ir jos teisių perėmėjų atstovais. Vizitui buvo ruošiamasi be viešo skelbimo. Bent jau šios savaitės Europos Komisijos renginių kalendoriuje jo nėra. Šiuo metu jis (Khanas — Sputnik) susitinka su Vladimiru Zelenskiu", — rašoma leidinyje.

  Ukrainos parlamentas vasario mėnesį prezidento Petro Porošenko siūlymu priėmė Konstitucijos pakeitimus, kurie nustato šalies kursą ES ir NATO. Tuo tarpu Khanas anksčiau yra pareiškęs, kad nerealu kalbėti apie Ukrainos narystę Europos Sąjungoje ateinančiais metais, Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į Asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimą.

  Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmusenas taip pat sakė, kad norint įstoti į Aljansą Ukrainai reikės įgyvendinti tam tikrus kriterijus, o tai užtruks nemažai laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas negalės pasiekti narystės NATO per ateinančius 20 metų.

  Dar šia tema

  Susikukavo trise: kaip Lietuva, Lenkija ir Ukraina atskleidė "karinę paslaptį"
  Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
  Austrija pareiškė, kad Ukraina nepasirengusi prisijungti prie ES
  Tegai:
  Kijevas

  Svarbiausios temos