22:43 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Vokietijos kanclerė Angela Merkel

  Vokietijos draugystė su JAV "sudaužyta į šipulius", pareiškė Vokietijos žurnalistas

  © Sputnik / Сергей Гунеев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  12720

  Anksčiau paaiškėjo, kad JAV valstybės sekretoriaus susitikimas su Vokietijos valdžia neįvyko dėl jo netikėtos kelionės į Bagdadą

  VILNIUS, gegužės 8 — Sputnik. Netikėtas JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus (Mike Pompeo) vizito į Vokietiją atšaukimas rodo, kad draugystė tarp valstybių yra "sudaužyta į šipulius". Apie tai parašė žurnalistas Danielis Bresleris straipsnyje Vokietijos laikraščiui "Suddeutsche Zeitung", praneša RIA Novosti.

  Straipsnio autoriaus manymu, Pompėjaus sprendimą galima pavadinti "begėdišku".

  "Vienaip ar kitaip, praėjus daugiau nei dvejiems metams po to, kai Donaldas Trampas pradėjo eiti pareigas, daug iš to, kas neseniai buvo pristatyta kaip Vokietijos ir Amerikos draugystė, sudaužyta į šipulius", — padarė išvadą žurnalistas.

  Bresleris pažymėjo, kad Vašingtono užsienio politika esant Trampui prezidento poste yra nuspėjama. Pagal šią liniją, nuosavus interesus reikėtų siekti ne su "protinga" diplomatija, bet "šiurkščia valdinga politika" netgi ginčuose su sąjungininkais.

  "Daugeliu atvejų JAV jau nebėra sąjungininkės, bet priešai, prieš kuriuos būtina formuoti aljansus", — parašė straipsnio autorius.

  Žurnalistas padarė prielaidą, kad po Trampo pasitraukimo Vašingtonas vėl taps tikru Vokietijos partneriu, bet jis niekada netaps valstybe, į kurią vokiečiai ilgai rėmėsi.

  Anksčiau Vokietijos užsienio reikalų ministras sukritikavo JAV užsienio prekybos politiką, pažymėjęs, kad prekybos karas tarp Kinijos ir Vašingtono kelia grėsmę Vokietijai, o JAV valdžios noras daryti įtaką ES energijos rinkai sankcijomis prieš Rusiją yra nepriimtinas.

  JAV valstybės sekretoriaus vizito į Vokietiją atšaukimas

  Antradienį Pompėjas atšaukė vizitą į Vokietiją likus kelioms valandoms iki susitikimo su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maas. Vietoje to jis lankėsi Bagdade, kur susitiko su Irako ministru pirmininku Adeliu Abd al-Mahdi. Televizijos kanalo "RT Arabic" šaltinio duomenimis, Pompėjas atvyko aptarti Irako pašalinimą iš bendradarbiavimo su Iranu, kuriam taikomos JAV sankcijos.

  JAV valstybės sekretorius pareiškė, kad Vokietija supratingai sureagavo į šį įvykį. Pasak jo, Maas žino, kad JAV ir Irakas yra partneriai kovoje su iššūkiais, kuriuos meta Iranas Vokietijai ir Europai. Taip pat Pompėjas pažadėjo Vokietijos ministrui apsilankyti Vokietijoje, kai tai bus įmanoma.

  Dar šia tema

  "Antirusijos" NATO žemėlapyje: ko Baltijos šalys nežino apie savo narystę Aljanse
  Paksas atskleidė, kad svajoja apie Lietuvos ir Kaliningrado demilitarizaciją
  Vokietija pasiūlė Baltijos šalių ir Lenkijos "apsaugos" nuo Rusijos metodą
  Lietuva Europos Sąjungoje — paskutinė tarp lygių?

  Svarbiausios temos