10:58 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Ukrainos vyriausybėje toks sprendimas buvo priimtas, "siekiant apsaugoti" nacionalinius interesus

  VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Ukrainos vyriausybė paskelbė negaliojančiais Rusijos pasus, išduotus Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikų gyventojams.

  Apie tai savo Twitter paskyroje paskelbė laikinai okupuotų teritorijų ir šalies viduje perkeltų asmenų ministras Vadimas Černyšas.

  "Už tarptautinės teisės normų pažeidimą, siekiant apsaugoti interesus, daugelio Rusijos Federacijos įgaliotų įstaigų išduoti dokumentai nebus pripažinti", — parašė Černyšas.

  Savo ruožtu, veteranų reikalų ministrė Irina Friz pranešė, kad Ukrainos piliečiai, kurie gavo Rusijos pasus DLR ir LLR, gali netekti pensijų ir socialinių išmokų.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad net Kijevo paskelbimas, jog pasai yra neteisėti, nesustabdys jų išdavimo proceso.

  "Kremlius toliau išduos pasus piliečiams, kurie to panorės, kurie patenka į prezidento įsako veikimą", — pasakė Peskovas.

  Įsakas dėl Rusijos pasų išdavimo

  Balandžio pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas supaprastino Rusijos pasų išdavimo DLR ir LLR gyventojams tvarką. Pasak jo, šis sprendimas priimtas "išimtinai humaniškais sumetimais". Rusijos vadovas taip pat pasirašė įsaką dėl papildomų kategorijų Ukrainos piliečių, kurie gali pateikti paraišką dėl Rusijos pilietybės gavimo supaprastinta tvarka.

  Išrinktas Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad Kijevas pasirengęs suteikti Ukrainos pilietybę visiems užsieniečiams ir visų pirma — rusams. Į tai Putinas atsakė, kad jei Rusijos Federacija išduos pasus ukrainiečiams, o Kijevas — rusams, tada abi šalys laimės.

  Dokumentų priėmimas prasidėjo gegužės 3 dieną. DLR išsirikiavo didelės eilės. Vietos gyventojų teigimu, kai kurie iš jų laukė savo eilės nuo penktos valandos ryto.

  LLR ir DLR paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metais. Tų pačių metų balandžio mėnesį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš jas. JTO duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Dar šia tema

  Rados deputatas įvardijo priežastį, dėl kurios Rusija gali "pulti" Ukrainą
  Putinas ketina supaprastinti pasų išdavimą visiems ukrainiečiams
  LLR pranešta apie snaiperius iš Lietuvos prie susidūrimo linijos Donbase
  Putinas atsakė į Zelenskio žodžius apie Ukrainos pasų išdavimą rusams
  Ukrainos kariai iškėlė Vermachto vėliavą Donbase, pranešė žiniasklaida
  "Jokio genocido": Kijevas ragina "praretinti Donbasą"
  Tegai:
  Donbasas, Kijevas, pasas, pilietybė, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos