23:05 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1130
 • RUB70.9699
  Nenmirtingas pulkas Kijeve, archyvinė nuotrauka

  Zaporožėje policininkai pravirkdė mergaitę dėl sovietinės simbolikos — video

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  5402

  Vaizdo įrašą socialiniame tinkle išplatinusi moteris tvirtina, kad mergaitė apsiverkė, kai policininkai liepė jai nusiimti pilotę su raudona žvaigžde

  VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Zaporožės policija pravirkdė mergaitę, kai liepė jai nusiimti pilotę su raudona žvaigžde. Incidento vaizdo įrašą Facebook paskelbė Katrin Jankina.

  Vaizdo įraše užfiksuota verkianti mergaitė, kuri stovi, apsikabinusi mamą. Abi jos apsuptos policijos pareigūnų ir kitų žmonių. Įsiklausius į policininkų ir praeivių kalbas, galima daryti išvadą, kad policija privertė vaiką nusiimti kepurę.

  Pasipiktinę liudytojai tokius veiksmus pavadino "gėda" ir " įžūlumu", bei ragino juos "neprilygti  valdžios institucijoms".

  Atsakydamas į vieno dalyvio klausimą, kokiu būdu vaikai su tokia simbolika kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, policininkai nurodė į Ukrainos teisės aktus (įstatymą "Dėl komunistų ir nacių režimų pasmerkimo" — Sputnik).

  Tuo pat metu teisėsaugos pareigūnai nesureagavo į pastabą, kad netoliese demonstruojama nacių simbolika. Nuo 2015 metų gegužės Ukrainoje galioja įstatymas, draudžiantis rodyti sovietinius simbolius. Jis numato sovietų valstybininkų garbei pavadintų gatvių ir miestų pervadinimą.

  Nacionalinis atminties institutas paviešino 520 istorinių asmenybių, kurių veikla patenka į "dekomunizacijos" įstatymą, sąrašą, šie vardai turėtų išnykti iš pavadinimų.

  Dar šia tema

  Ukraina priminė "Adidas" apie baudžiamąją atsakomybę už TSRS simboliką
  Lietuvos ambasadorius JAV paprašė "Walmart" išimti iš prekybos daiktus su TSRS simbolika
  Tarybinė cenzūra: Lietuva užsipuolė amerikiečių verslininkus
  Baltijos šalių politikai prašo "Amazon" atsisakyti produkcijos su TSRS simbolika
  Tegai:
  sovietinė simbolika, Ukraina

  Svarbiausios temos