05:57 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Ukrainos ministras pripažino, kad traukiniai į Rusiją yra paklausūs, nors ir ne tokiu mastu, kaip anksčiau

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Ukrainos infrastruktūros ministras Vladimiras Omelianas interviu leidiniui Liga.net pareiškė, kad susisiekimas geležinkeliais tarp Rusijos ir Ukrainos nutrūksta savaime.

  Pasak jo, natūraliai mažėja kelionių iš Ukrainos į Rusiją. Kartu jis pridūrė, kad nederėtų tikėtis visiško draudimo.

  "Aš matau, kad tokio politinio sprendimo, nors mes jį palaikome, greičiausiai nebus", — sakė Omelianas.

  Be to, Ukrainos ministras pripažino, kad traukiniai į Rusiją yra paklausūs, nors ir ne tokiu mastu, kaip anksčiau.

  "Praėjusiais metais pirmą kartą Ukrainos istorijoje į ES šalis vykusių kelionių geležinkeliais skaičius viršijo kelionių į Rusijos Federaciją skaičių, todėl traukinių, vykstančių Rusijos Federaciją, skaičiaus sumažinimas buvo visiškai objektyvus. Vežioti orą nėra jokios prasmės", — pareiškė Omelianas.

  Anksčiau Ukrainos ministerija pateikė Ministrų kabinetui oficialų pasiūlymą nutraukti geležinkelių ryšius su Rusija. Valstybės Dūma atsakė, kad Rusija yra techniškai pasirengusi tai padaryti.

  Nuo 2015 metų spalio mėnesio tarp Rusijos ir Ukrainos nevykdomi skrydžiai, šis žingsnis buvo Kijevo iniciatyva. Anot leidinio "Levyj bereg", pagal 2017 metų rezultatus, pelningiausias buvo firminis traukinys "Ukraina", jis atnešė Kijevui beveik šešis milijonus dolerių pelno.

  Ukraina svarsto nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Rusija>>

  2018 metų vasarą Rusijos transporto ministerija pranešė, kad parengė priemones, skirtas reaguoti į galimą Ukrainos geležinkelio ir autobusų paslaugų nutraukimą, tačiau tikisi, kad jos nebus priimtos.

  Rusijos Federacinė taryba Ukrainos valdžios institucijų pareiškimus pavadino "eiliniu pigiu blefu" ir pridūrė, kad rusofobijos politika atnešė Kijevui skurdą.

  Dar šia tema

  Rusija paleidžia traukinius apeinant Ukrainą
  Tegai:
  traukiniai, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos