04:42 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Anksčiau "New York Times" pranešė, kad Džulianis planuoja artimiausiu metu aplankyti Kijevą, jog įtikintų naujas šalies valdžios institucijas atlikti intensyvesnius tyrimus, dominančius Baltuosius rūmus

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trumpo advokatas, buvęs Niujorko meras Rudolfas Džulianis (Rudolpho Giuliani) interviu Fox News sakė, kad atsisakė ketinimo vykti į Kijevą dėl galimo susitikimo su ir "prezidento ir JAV priešais".

  "Nevažiuosiu, nes manau, kad susitiksiu su žmonėmis, kurie yra prezidento (JAV) priešai, o kai kuriais atvejais — JAV priešai. Pirmuoju atveju — su asmeniu, kuriam jau paskelbtas nuosprendis ir kuris teikė paramą demokratams atliekant tyrimą (Rusijos "kišimosi" į JAV prezidento rinkimus) 2016 metais", — sakė advokatas.

  Anksčiau "New York Times" pranešė, kad Džulianis planuoja artimiausiu metu aplankyti Kijevą, jog įtikintų naujas šalies valdžios institucijas atlikti intensyvesnius tyrimus, dominančius Baltuosius rūmus.

  Pasak laikraščio, buvo kalbama apie buvusio Trampo rinkimų būstinės vadovo Paulo Manaforto ir buvusio JAV viceprezidento Džo Bideno (Joe Biden) ryšius su Ukrainos oligarchui nuosavybės teise priklausančia dujų bendrove.

  Pasak laikraščio, Trampo juristai tikisi, kad nauji faktai padės diskredituoti tiek "Rusijos tyrimą", kurį atlieka specialusis prokuroras Robertas Miuleris, pagal kurį Manafortas buvo nuteistas, tiek Džo Bideną, vieną iš galimų Trumpo oponentų 2020 metais.

  Nuo 2017 metų gegužės mėnesio Miuleris tyrė vadinamąjį Rusijos Federacijos kišimąsi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus. Be to, buvo tiriami įtarimai dėl Donaldo Trampo ir jo rinkimų štabo "sąmokslo" su Rusijos valdžios institucijomis, taip pat, ar prezidentas trukdė atlikti šį tyrimą.

  Rusijos valdžios institucijos kategoriškai neigia dalyvavimą rinkimuose JAV ar sąmokslą su Trampu.

  Dar šia tema

  Trampas paragino užbaigti "Rusijos kišimosi" tyrimą
  Džimas Keris panaikino savo Facebook dėl "Rusijos kišimosi" į JAV rinkimus
  JAV turėtų atsiprašyti Rusijos už kaltinimus dėl kišimosi į rinkimus
  Tegai:
  Baltieji rūmai, New York Times

  Svarbiausios temos