23:28 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko, archyvinė nuotrauka

  Lukašenko pakomentavo buvusio Saugumo tarnybos vadovo pavaduotojo sulaikymą

  © Sputnik / Михаил Климентьев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52 0 0

  Praėjusią savaitę Baltarusijos KGB pranešė apie Vturino sulaikymą už 148 600 JAV dolerių vagystę iš Rusijos verslo tinklo

  VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko sakė, kad buvęs Respublikos Saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Andrejus Vturinas, kuris buvo sulaikytas dėl kyšio, pateko į teisėsaugos pareigūnų akiratį dar prieš perkeliant šią struktūrą, "tam tikrų įtarimų" kilo ir valstybės vadovui.

  Praėjusią savaitę Baltarusijos KGB pranešė apie Vturino sulaikymą už 148 600 JAV dolerių vagystę iš Rusijos verslo tinklo. Pasak agentūros, šios struktūros atstovas buvo kaltinamas kyšininkavimu, jis pripažino kaltę ir buvo sulaikytas.

  "Jei aš jo neįtarčiau įvykdžius šį nusikaltimą, jis vis dar vadovautų Prezidento apsaugos tarnybai (nuo 2007 iki 2014 metų Vturinas vadovavo Prezidento apsaugos tarnybai)... Jau tuo metu jo atžvilgiu kilo klausimų. Turėjau tam tikrų įtarimų. Jam buvo suteikta proga", — rašė Lukašenko savo interneto svetainėje šeštadienį.

  Prezidentas sakė, kad Vturinas pateko į teisėsaugos pareigūnų rankas dar iki perkėlimo į šalies Saugumo tarybą.

  "Vos po kelių mėnesių man buvo pranešta, kad jam yra klausimų", — sako valstybės vadovas.

  Anksčiau, nemažai Baltarusijos žiniasklaidos priemonių, nurodydamos šaltinius, pranešė, kad Vturiną sulaikė teisėsauga už itin didelį kyšį. Tačiau nei KGB, nei Tyrimo komitetas, nei Vidaus reikalų ministerija nepateikė jokių komentarų šiuo klausimu. Vėliau Lukašenko atleido jį iš Saugumo tarybos vadovo pareigų.

  Dar šia tema

  Lukašenko siūlo Lietuvai drauge eksploatuoti Baltarusijos AE
  Lukašenko: mes nieko nepulsime, Lietuvos taip pat
  Tegai:
  Baltarusija, Aleksandras Lukašenko

  Svarbiausios temos