20:31 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  149

  Petro Aleksejevičius giriamas: sakoma, kad jis vedė šalį teisinga kryptimi, šaunuolis! Tačiau skaičiai rodo kitką: nepriklausoma Ukraina sparčiai degraduoja

  VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Beveik vienu metu pasklido dvi naujienos. Štai pirmoji. Kijevas dėl prekybos su Rusija apimčių sumažėjimo patyrė 13 kartų daugiau nuostolių nei Maskva. Per pastaruosius penkerius metus ekonominis bendradarbiavimas su Rusijos Federacija sumažėjo daugiau nei tris kartus. Be to, Ukrainos eksportas sumažėjo daugiau nei keturis kartus, importas iš Rusijos — tris kartus, rašo Sputnik radijo autorius Sergejus Iljinas.

  O štai antroji naujiena. Kanados ministras pirmininkas Džastinas Triudo (Justin Trudeau) išreiškė savo pritarimą ir padėką Petro Porošenko už taikų valdžios perdavimą ir euroatlantinį Ukrainos kursą, kurio ji laikėsi jo prezidentavimo metu. Ir pažadėjo jai klestinčią, stabilią ir demokratinę ateitį. Apskritai, gyrė Petro Aleksejevičių, labai gyrė. Nudžiugino Ukrainos žmones. Formaliai šie du pranešimai skiriasi. Bet jie apie tą patį. Jie yra glaudžiai susiję.

  Būtent vadinamasis euroatlantinis Ukrainos kelias lėmė daugelio milijonų žmonių skurdą ir visišką socialinio ir ekonominio vystymosi žlugimą. Remiantis kai kuriais skaičiavimais, dėl Rusijos ir Ukrainos ekonominių santykių nutraukimo patirti nuostoliai siekia bent 200 mlrd. dolerių.

  Be to, didžioji dalis nuostolių tenka Ukrainai, kurios ekonomika yra žymiai silpnesnė už Rusijos, ir ji paprasčiausiai neturi kuo užpildyti spragas. Nėra nieko, ką būtų galima parduoti Europai, o Vakarai teikia kuklią paramą, prisidengdami kalbomis apie korupciją. O kaip apskaičiuoti "lydinčiuosius" nuostolius? Sunaikinta pramonė, nesumokėtas darbo užmokestis, neapdorotos ir neparduotos prekės, milijonų darbingų ukrainiečių išvykimas iš šalies ieškant geresnio gyvenimo?

  Kijevas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Евгения Новоженина

  Kokie skaičiai puikuosis ant išgirtosios euroatlantinės vėliavos, plevėsuojančios ant kalvos, į kurią taip kopia šalis, kurios laisvė ir nepriklausomybė panaši į miražą dykumoje?

  Išrinktas Ukrainos prezidentas Zelenskis pakartotinai patvirtino, kad šalis neatsisakys ketinimų įstoti į NATO ir ES. Ir tai yra nepaisant to, jog Briuselis net nemano, kad Ukraina gali būti pilnavertė Vakarų ekonominio ir karinio politinio formato narė.

  Jis to net baisiausiame sapne nesapnavo. Vadinasi, apsukriai pririšto ant trumpo pavadžio Ukrainos ežiuko kelionė rūke tęsis ir toliau. Jei tai užtikrino "naujas politinis asmuo". Ką gi, turinys liko nepakitęs.

  Dar šia tema

  Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
  Rados narė įvardijo didžiausią Porošenko klaidą prieš rinkimus
  Rados deputatas papasakojo apie Porošenko "atsitraukimo planą"
  Zacharova paaiškino, kodėl Porošenko turi "paklusti Putino valiai"
  Tegai:
  Ukraina

  Svarbiausios temos