06:28 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas

  JAV valstybės sekretorius atšaukė vizitą į Maskvą

  © AP Photo / Sait Serkan Gurbuz
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43 0 0

  Nepaisant to, antradienį JAV politikas susitiks su Rusijos vadovybe Sočyje

  VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) atšaukė savo vizitą į Maskvą pirmadienį, kuris turėjo būti surengtas dviejų dienų vizito į Rusiją ribose, praneša "AFP".

  Vietoj to jis lankysis Briuselyje ir aptars "neatidėliotinus klausimus", įskaitant situaciją su Irano sandoriu.

  Antradienį, kaip ir buvo suplanuota, Pompėjas susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir Rusijos užsienio reikalų ministru Sergeju Lavrovu. Susitikimas vyks Sočyje.

  Anksčiau Pompėjas jau atšaukė vizitus į Berlyną ir Grenlandiją, kad sutelktų dėmesį į "Irano problemą".

  Maskvoje JAV valstybės sekretorius turėjo padėti gėlių prie Nežinomo kareivio kapo, skirto pagerbti Antrojo pasaulinio karo metu žuvusių sovietų karių atminimą.

  Interviu Sputnik radijui politologas, Rusijos tautų draugystės universiteto Lyginamosios politikos mokslų katedros profesorius Jurijus Počta pareiškė, jog dabar situacija su Iranu yra tokia aštri, kad JAV politikas, galbūt, nori užsitikrinti paramą. Ekspertas pabrėžė, kad Pompėjas neatšaukė savo vizito į Rusiją, o susitikimas su JAV ambasados ​​Maskvoje darbuotojais nėra toks svarbus.

  Praėjusią savaitę Teheranas paskelbė apie keleto Bendrojo išsamaus veiksmų plano dėl branduolinės programos punktų nutraukimą. 2015 metais Iranas ir šeši tarptautiniai tarpininkai (Rusija, JAV, Didžioji Britanija, Kinija, Prancūzija ir Vokietija) susitarė dėl branduolinio sandorio problemos sureguliavimo, kurio įgyvendinimas panaikino sankcijas iš JT Saugumo Tarybos, Jungtinių Valstijų ir ES pusės.

  Praėjusių metų gegužės mėnesį JAV lyderis Donaldas Trampas paskelbė apie pasitraukimą iš sutarties ir atkūrimą visų ribojamųjų priemonių, įskaitant antrines, tai yra, kitų valstybių, kurios bendradarbiauja su Teheranu, atžvilgiu.

  Dar šia tema

  NATO ir Trampas — arba jūs darote, kaip aš sakau, arba...
  Pompėjas papasakojo, kiek laiko Jungtinės Valstijos ketina daryti spaudimą Iranui
  Amerikos profesorius atskleidė, kad greitai įvyks "JAV eros" pabaiga
  Pompėjas kalbėjo apie bendrų interesų su Rusija paieškas
  Tegai:
  Maskva, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos