06:29 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Tokio masto reiškinys gali paveikti technologijų, įskaitant ir kosmoso techniką, veikimą

  VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Antradienį mokslininkai užregistravo vieną iš galingiausių magnetinių audrų, teigiama Rusijos mokslų akademijos fizikos instituto Saulės rentgeno astronomijos laboratorijos interneto svetainėje.

  Ekspertai pažymi, kad šis reiškinys fiksuojamas visame pasaulyje.

  "Magnetinio lauko trukdžių buvo tikimasi iš anksto, tai yra, jie buvo prognozuojami, tačiau neturėjo viršyti minimalaus pirmojo lygio penkių taškų skalėje", — sakoma pranešime.

  Tuo pačiu, pasak mokslininkų, magnetinė audra iš karto viršijo antrąjį lygį, o iki 10:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) pasiekė trečią.

  "Iki šiol 2019 metais nė vienas iš Žemės paviršiuje pastebėtų magnetinių laukų trukdžių neviršijo minimalaus lygio. Paskutinį kartą dabartinio, trečiojo lygio, audra buvo užfiksuota 2018 metų rugpjūčio 26 dieną, o prieš tai — 2017 metais", — teigia specialistai.

  Teigiama, kad tokio masto magnetinės audros gali paveikti technologijos, tame tarpe kosmoso technikos, veikimą. Egzistuoja galimybė, kad prietaisai gali nukrypti nuo orbitos, ir kils problemų, susijusių su jų orientacijos išlaikymu. Be to, gali kilti palydovinės navigacijos trukdžiai ir aukšto dažnio ryšio dingimas.

  Tikimasi, kad Žemės magnetinis laukas turėtų stabilizuotis iki trečiadienio ryto.

  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje
  © Sputnik /
  Gegužės orai Lietuvoje ir Vilniuje

  Dar šia tema

  2068 metais su Žeme gali susidurti asteroidas
  NASA parodė, kaip Atlanto vandenyne ant vandens nusileido "Dragon-2" — video
  Tegai:
  Žemė

  Svarbiausios temos