16:44 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Lenkijoje neseniai sukėlė didelį pasipiktinimą JAV prezidento pasirašytas įstatymas dėl Holokausto aukų turto grąžinimo paveldėtojams

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Lenkija negrąžins Holokausto aukų, kurių nebėra gyvųjų tarpe, turto, pareiškė Lenkijos premjero sekretorė Joana Kopčynska Lenkijos televizijos eteryje.

   Aušvico koncentracijos stovyklos vartai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Lenkijoje neseniai sukėlė didelį pasipiktinimą JAV prezidento pasirašytas įstatymas Nr. 447 arba vadinamasis JUST (Justice for Uncompensated Survivors Today) dėl Holokausto aukų turto grąžinimo paveldėtojams. Įstatymo priešininkai atkreipia dėmesį į dokumente pateiktą "nepaveldimo turto" sąvoką. Jie baiminasi, kad tokiu būdu žydų organizacijos galės pasisavinti Holokausto aukų nuosavybę.

  "Lenkija niekam nieko negrąžins. Tai vyriausybės ir ministro pirmininko Mateušo Moravieckio pozicija", — sakė Kopčynska.

  Anksčiau Lenkija atšaukė Izraelio delegacijos vizitą į Varšuvą dėl įtarimų, kad Izraelis norėjo, jog restitucija būtų pagrindinė derybų tema.

  Anksčiau Izraelio parlamento pirmininkas Julijus Edelšteinas kreipėsi į savo kolegas iš Lenkijos, kad ištaisytų grąžinimo įstatymo projektą, kuris, pasak Jeruzalės atstovų, savo dabartine forma atima teisę gauti kompensaciją išgyvenusioms Holokausto aukoms ir jų palikuonims. Pagal įstatymo projektą turto grąžinimo prašyti gali tik Lenkijos piliečiai ir tiesioginiai turto savininkų palikuonys.

  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
  © Sputnik /
  Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje

  Dar šia tema

  Odesoje išniekinti Holokausto muziejus ir sinagogos pastatas
  Lenkija atšaukė baudžiamąją atsakomybę Holokausto įstatyme
  Litvakų bendruomenė išleido kalendorių, skirtą vaikams – Holokausto aukoms
  Tyrimas: Holokausto neigimas Lietuvoje pasiekė grėsmingą mastą
  Lietuvos žydų bendruomenė "paaiškinimą" Noreikos atžvilgiu laiko Holokausto neigimu
  Tegai:
  Holokaustas, JAV, Lenkija

  Svarbiausios temos