01:12 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  88

  Ukrainos užsienio reikalų ministras atsisakė važiuoti į posėdį, kuriame bus priimamas sprendimas dėl neatidėliotinos Rusijos grąžinimo į ETPA procedūros

  VILNIUS, gegužės 16 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas atšaukė kelionę į Europos Tarybos ministrų susitikimą Helsinkyje dėl pozicijos Rusijos atžvilgiu.

  Nuolatinis Ukrainos atstovas Europos Taryboje Dmitrijus Kuleba kalbėjo apie tai interviu leidiniui "Evropejskaja pravda".

  Penktadienį vyks Europos Tarybos Ministrų komiteto posėdis, susitikimo pabaigoje vyks ceremonija, kurios metu Suomija perduos pirmininkavimo estafetę Prancūzijai.

  Artimiausiame posėdyje tikimasi, kad bus aptartos Parlamentinės Asamblėjos ir Ministrų komiteto ryšių susilpnėjimo, ekonomikos krizės ir Rusijos pasitraukimo iš organizacijos temos.

  "Jei (Europos Tarybos Ministrų komiteto posėdžio — Sputnik) sprendimas lemia besąlygišką Rusijos grįžimą, Ukraina iš esmės peržiūrės savo bendradarbiavimo su Europos Taryba, kaip su patikimumo netekusios institucijos, apimtį. Ir tiesioginis dabartinio sprendimo rezultatas bus Pavelo Klimkino dalyvavimo ministrų susitikime atšaukimas. Ministras jau atšaukė vizitą į Helsinkį, ir pirmą kartą per daugelį metų Ukrainai nebus atstovaujama ministro lygmeniu", — sakė Kuleba.

  Anksčiau Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas sakė, kad jei Europos Taryba panaikins sankcijas Rusijai, Kijevas gali atsisakyti įgyvendinti Minsko susitarimą.

  Savo ruožtu Prancūzijos užsienio reikalų ministerija paragino nesaistyti Rusijos narystės Europos Taryboje ir įsipareigojimų pagal susitarimus vykdymo. Prancūzijos URM priminė, kad anksčiau šalies prezidentas Emanuelis Makronas sakė, jog svarbu rasti sprendimą, kuris "leistų Rusijai likti Europos Tarybos gretose su visomis teisėmis ir pareigomis". Prancūzija paragino visas valstybes nares remti pirmininkaujančios Suomijos pastangas šioje srityje.

  Už tai, kad Rusija grįžtų į Europos Tarybą, "Evropejskaja pravda" duomenimis, pasisako Vokietijos, Prancūzijos ir Nyderlandų atstovai.

  Rusija ir Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja

  2014 metais, Krymo prijungimo ir įvykių Ukrainoje fone, iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti ir tam tikri įgaliojimai. Du kartus buvo svarstomas įgaliojimų grąžinimas Maskvai, tačiau galutinis sprendimas nebuvo priimtas, o sankcijos buvo vis labiau sugriežtinamos. 2017 metais Maskva atsisakė mokėti įmokas, kol bus atkurtos Rusijos teisės.

  Europos Tarybos Generalinis Sekretorius Torbjornas Jaglandas apkaltino Maskvą pažeidus statuto nuostatą, pagal kurią šalis gali būti pašalinta iš organizacijos, jei ji dvejus metus nemoka įmokų. Rusijai šis laikotarpis pasibaigs 2019 metų birželio pabaigoje.

  Balandžio mėnesio sesijoje Asamblėja balsų dauguma priėmė rezoliuciją, kuria ragina Rusiją sudaryti savo delegaciją, bei sumokėti įnašą į Europos Tarybos biudžetą.

  Rusijos Federacijos tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko sakė, kad Rusija nepasirengusi grįžti į ETPA be esminių sprendimų iš organizacijos pusės. Ji pabrėžė, kad jei ETPA pakeis taisykles, kurios padės sukurti vienodas sąlygas visoms nacionalinėms delegacijoms, tik tuo atveju, Matvijenko teigimu, Rusija bus pasirengusi grįžti į struktūrą ir įvykdyti visus savo įsipareigojimus.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
  Europos Tarybos generalinis sekretorius paragino Rusiją sumokėti įnašus
  ET generalinis sekretorius pavadino galimą Rusijos išėjimą sukrėtimu Europai
  Rada paskelbė apie Vokietijos ir Ukrainos deputatų konfliktą ETPA dėl Rusijos
  Tegai:
  Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos