00:14 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Vienalytė santuoka

  Pirmą kartą Azijoje: Taivane legalizuotos vienalytės santuokos

  © Photo: Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Tos pačios lyties asmenų santuokos legalizavimo klausimu buvo surengtas referendumas, dauguma piliečių balsavo prieš, pažymėję, kad santuoka — tai vyro ir moters sąjunga

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Taivano parlamentas penktadienį, gegužės 17 dieną, legalizavo tos pačios lyties asmenų santuoką, praneša "BBC".

  Taigi, ši salų valstybė tapo pirmąja Azijoje, kur legalizuotos tokios sąjungos.

  Santuokos apibrėžimą šioje šalyje salos Konstitucinis Teismas pakeitė 2017 metais, po to parlamentas turėjo per dvejus metus pasiūlyti įstatymo projektą. Iš viso buvo trys variantai, iš kurių priimtas pažangiausias, inicijuotas vyriausybės.

  Kitose dviejose įstatymo projekto versijose buvo pasiūlyta tokią partnerystę vadinti tos pačios lyties asmenų sąjunga arba tos pačios lyties asmenų šeiminiais santykiais, bet ne santuoka.

  Šimtai LGBT teisių gynėjų susirinko, nepaisydami lietaus, šalia teismo pastato sostinėje — Taipėjuje, kad išgirstų šį istorinį sprendimą.

  ​Įdomu, kad tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimo klausimu buvo surengtas referendumas, dauguma piliečių balsavo prieš, pažymėję, kad santuoka — tai vyro ir moters sąjunga.

  Šių metų balandį Brunėjuje įsigaliojo Baudžiamojo kodekso pakeitimai, kurie sukėlė ne tik vietos gyventojų, bet ir pasaulio bendruomenės pasipiktinimą.

  Ten įvesta mirties bausmė užmėtant akmenimis už tos pačios lyties asmenų santykius ir sutuoktinio neištikimybę.

  Po to Jungtinėse Valstijose ir Didžiojoje Britanijoje pradėta boikotuoti viešbučius, priklausančius įmonei, kurią valdo Brunėjaus sultonas, todėl buvo pratęstas moratoriumas mirties bausmei už tos pačios lyties asmenų santykius.

  Homofobijos indeksas — 2018
  © Sputnik /
  Homofobijos indeksas — 2018

  Dar šia tema

  Europoje hepatitas A plinta tarp homoseksualių vyrų
  Strasbūro teismas nagrinės homoseksualų poros iš Lietuvos skundą
  LGBT įkūrė pirmąjį homoseksualų dalinį kovai prieš džihadistus Sirijoje
  Mazuronis susirūpino homoseksualumo propaganda Landsbergienės mokykloje
  Tegai:
  vienalytė santuoka, Taivanas

  Svarbiausios temos