04:58 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  78

  Kaip pažymėjo oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, galimas draudimas išvykti būtų "deramu elgesiu"

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Kijevo apygardos administracinis teismas pradėjo bylą, kuri numato uždrausti išvykti iš Ukrainos dabartiniam prezidentui Petro Porošenko ir kai kuriems kitiems aukščiausiems pareigūnams, praneša RIA Novosti.

  Balandžio pabaigoje Kijevo apygardos teismas priėmė svarstymui ieškinį dėl draudimo Porošenko ir dar beveik dviem šimtams Ukrainos pareigūnų išvykti už šalies ribų. Netrukus šią iniciatyvą palaikė išrinkto prezidento Vladimiro Zelenskio būstinė, tačiau procesas nebuvo pradėtas.

  Sąraše yra 180 žmonių

  Kaip paaiškėjo penktadienį, teismas pradėjo procedūrą. Tarp atsakovų — Nacionalinė policija, Ukrainos saugumo tarnyba, Valstybės pasienio tarnyba. Jų aukščiausiems pareigūnams gali būti uždrausta išvykti iš šalies po parlamento ir prezidento rinkimų. Be to, apribojimas gali būti taikomas "tretiesiems asmenims".

  "Tarp trečiųjų asmenų, be Porošenko, Parubijaus (Aukščiausiosios Rados pirmininkas — Sputnik) ir Groismano (Ukrainos ministras pirmininkas — Sputnik), nurodyta daugiau nei 50 prezidento frakcijos liaudies deputatų, daugiau kaip 40 Vyriausybės narių, Nacionalinės akcinės bendrovės "Ukrainos Naftogaz" valdybos pirmininkas, taip pat Aukščiausiojo teismo teisėjai ir Aukščiausiosios kvalifikavimo teisėjų kolegijos nariai", — pranešė teismas.

  Ieškinys iš viso pateiktas 180 asmenų.

  Deramas elgesys

  Po to, kai paaiškėjo, kad teismas pradėjo procesą, jį pakomentavo oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Deramas elgesys su nacionalistais: manote, kad Ukraina yra svarbiausia — gyvensite ten be teisės išvykti", — pakomentavo Zacharova žinią savo Facebook paskyroje.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Vakarai dėkoja Porošenko už Ukrainos ekonomikos sužlugdymą
  Europos Komisijos atstovas netyčia pavadino Porošenko Pedro
  "Ne šlubuojanti antis, o negyvas žąsinas" — Rados deputatas sukritikavo Porošenko

  Svarbiausios temos