05:42 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  54

  Klimkinas išsiųs dokumentą į Radą ir pirmadienį pateiks jį išrinktam prezidentui Zelenskiui

  VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas paskelbė, kad parašė atsistatydinimo raštą. Šią informaciją jis patvirtino savo Facebook paskyroje.

  Pasak diplomato, pirmadienį jis nusiųs dokumentą į Aukščiausiąją Radą ir išrinktam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui.

  "Manau, kad tai teisinga, žmogiška prasme. Teisinga normalios politikos kultūros požiūriu, nes mums jos reikia", — sakė jis.

  Anksčiau Klimkinas skelbė apie ketinimus atsistatydinti iš karto po Zelenskio inauguracijos, kad naujasis šalies vadovas galėtų pats paskirti užsienio reikalų ministrą.

  Gegužės 20 dieną Ukrainos parlamentas pasirinko Zelenskio inauguracijos datą. Šiam sprendimui pritarė 315 deputatai, būtinas minimumas — 226 balsai.

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį patvirtino, kad dalyvaus išrinkto Ukrainos prezidento inauguracijoje. Ji pažymėjo, kad šalys yra itin artimos, o Lietuvos žmonės palaiko ukrainiečių norą "kurti savo europietišką ateitį".

  Antrasis Ukrainos prezidento rinkimų turas įvyko balandžio 21 dieną. VRK oficialiai paskelbė, kad Zelenskis laimėjo rinkimus su 73,44 proc. balsų.

  Dabartinį šalies lyderį Petro Porošenko palaikė 24,45 proc. rinkėjų.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Teismas gali uždrausti Porošenko išvykti iš Ukrainos
  Grybauskaitė dalyvaus Zelenskio inauguracijoje
  Tegai:
  Ukraina, Pavelas Klimkinas

  Svarbiausios temos