12:56 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Pasak Kučmos, visos problemos kyla dėl to, kad Ukrainos istorija buvo Maskvoje, ir Maskvoje buvo sukurti Ukrainos didvyriai

  VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Leonidas Kučma susitikime su Lietuvos delegacija sakė, kad visų šalies problemų priežastis yra jos istorija, "parašyta Maskvoje". Kučmos žodžius savo Facebook paskyroje cituoja jo atstovė spaudai Darija Olifer.

  "Svarbu, kad mes geriau žinotume Ukrainos istoriją. Galų gale, visos problemos kyla dėl to, kad Ukrainos istorija buvo Maskvoje, ir Maskvoje buvo sukurti Ukrainos didvyriai. Ir kai kyla kalbos apie Stepaną (Ukrainos nacionalistų judėjimo* vadą), aš manau, kad šį klausimą turėtų spręsti istorikai", — sakė buvęs prezidentas, pripažindamas, kad skirtinguose Ukrainos regionuose gali būti savi didvyriai.

  Tuo tarpu Kučma klausia, kodėl sovietmečiu imperatorius Nikolajus II buvo vadinamas "kruvinuoju imperatoriumi", o "šiandieninėje Rusijoje jis pripažintas šventuoju".

  "Pilietinio karo metu raudonieji šaudė į baltuosius, baltieji į raudonuosius. Dabar jūs perkeliate caro generolų palaikus iš Europos į savo šalį. Tuomet kodėl mums nesuteikiate teisės Ukrainoje patiems išsiaiškinti, kas yra kas? Todėl mes tai būtinai turime padaryti. Neturėdami savo atminimo, mes gyvensime kitų primesta atmintimi", — sako Kučma.

  Kijevo valdžia šlovina Ukrainos nacionalistų judėjimo* ir jos kovinio sparno — Ukrainos sukilėlių armijos* — vadovus kaip tautos didvyrius. 2015 metų gegužės mėnesį Ukrainos prezidentas Petro Porošenko suteikė UNJ-USA* Ukrainos "kovotojų už nepriklausomybę" statusą, o jos dalyviams — teisę į socialinę apsaugą.

  Maskva pasmerkė šį sprendimą, pažymėdama, kad "Ukraina yra šalis, kurioje neonaciai nuo žodžių perėjo prie veiksmų ir nužudė tūkstančius civilių", ir paragino tinkamai įvertinti šiuos veiksmus tarptautiniu lygmeniu.

  Stepano Banderos ir Romano Šuchevičiaus herojiškumą kritikuoja daugelis karo veteranų ir politikų, kaltinančių Banderą bendradarbiavimu su naciais.

  *Organizacija, uždrausta Rusijoje.

  Dar šia tema

  Lenkijoje priimtas įstatymas dėl Banderos ideologijos propagandos draudimo
  Prie Ukrainos ambasados Lenkijoje sudegino Banderos ir Šuchevičiaus atvaizdus
  Rusijos URM pakomentavo Kijevo sprendimą minėti Banderos dieną
  Tegai:
  didvyriai, Maskva, Ukraina, Leonidas Kučma

  Svarbiausios temos