10:33 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
  104

  Kijeve likus dienai iki Zelenskio inauguracijos pradėta riboti transporto priemonių eismą

  VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Naujojo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio inauguracija vyks gegužės 20 dieną. Šią dieną jis iškilmingai prisieks tautai Aukščiausiojoje Radoje ir taps šeštuoju šalies prezidentu.

  Išrinktajam prezidentui jau teko atsiprašyti žmonių dėl nepatogumų, atsiradusių dėl jo inauguracijos pirmadienį.

  "Jūs jau žinote, kad inauguracija numatyta gegužės 20 dieną. Jūs prisimenate, kad mes primygtinai reikalavome, jog inauguracija įvyktų gegužės 19 dieną, kad tai būtų poilsio diena, kad nesukurtų problemų ir kamščių Kijevo gyventojams. Na, jau Rada kaip balsavo, taip ir balsavo <...>. Bet noriu jums pasakyti, kad bus gana daug svečių iš užsienio, todėl didelė Kijevo dalis bus uždaryta. Atsiprašome, prašome atleisti Aukščiausiajai Radai. Rada sukūrė nepatogumų mums — mes, žadu, sukursime jiems", — pasakė Zelenskis savo vaizdo pranešime Facebook paskyroje.

  Kaip įvyks Zelenskio inauguracija

  Remiantis Ukrainos Konstitucijos 104 straipsniu, naujasis prezidentas pradeda eiti pareigas nuo tada, kai duoda priesaiką tautai iškilmingame Aukščiausiosios Rados posėdyje. Jis prisiekia, padėjęs ranką ant Ukrainos Konstitucijos ir, jei norima, Peresopnicos evangelijos. Prezidentas prisieikia dalyvaujant Konstitucinio Teismo vadovui.

  Naujasis prezidentas turėtų paskelbti šį priesaikos tekstą: "Aš, Vladimiras Zelenskis, išrinktas Ukrainos prezidentu žmonių valia, pradedamas eiti šias aukštas pareigas, iškilmingai prisiekiu Ukrainai. Aš įsipareigoju visais savo darbais ginti Ukrainos suverenumą ir nepriklausomybę, rūpintis tėvynės gerove ir Ukrainos žmonių gerove, ginti piliečių teises ir laisves, gerbti Ukrainos Konstituciją ir Ukrainos įstatymus, vykdyti savo pareigas visų tautiečių labui, kelti Ukrainos autoritetą pasaulyje".

  Po to jis turės pasirašyti priesaikos tekstą ir perduoti jį Konstitucinio Teismo vadovui, kuris savo ruožtu turės jį perduoti Rados pirmininkui ir paskelbti Zelenskio įžengimą į Ukrainos prezidento postą.

  Po to VRK vadovas turės įteikti Zelenskiui Ukrainos prezidento pažymėjimą, o Konstitucinio Teismo vadovas — oficialius valdžios simbolius — Prezidento ženklą ordino grandinės forma, oficialų antspaudą ir lazdą.

  Po to, antrajame etape, prasidės diplomatiniai susitikimai su tarptautiniais ir tituluotais svečiais Marinskio rūmuose.

  Inauguracijos ceremonijoje laukiami penki prezidentai — Latvijos, Lietuvos, Estijos, Gruzijos ir Vengrijos, Turkijos viceprezidentas, Moldovos ministras pirmininkas, Baltarusijos, Rumunijos, Slovakijos ir Bulgarijos ministro pirmininko pavaduotojai, JAV energetikos ministras, Kanados gynybos ministras, Europos reikalų ministras iš Prancūzijos, Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas ir "daugiau nei 40 kitų aukštų atstovų".

  Beje, neoficialaus vakarėlio nebus — Zelenskis tiesiai iš Marinskio parko pėsčiomis eis į savo darbo vietą Bankovaja gatvėje, kad iškart po oficialaus renginio ir protokolinių susitikimų pradėtų vykdyti savo pareigas.

  Temos:
  Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)

  Dar šia tema

  Zelenskis pasitraukė iš savo verslo
  Rados deputatas: Zelenskis neturi racionalių sprendimų šaliai išgelbėti
  G7 šalių ambasadoriai paragino Porošenko perduoti valdžią Zelenskiui
  Tegai:
  inauguracija, prezidento rinkimai, Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos