23:46 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Nuotraukoje užfiksuotas žydų išsiuntimo iš geto į koncentracijos stovyklą momentas, o ne totorių deportavimas, kaip teigia Ukrainos diplomatai

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Ukrainos ambasada Jungtinėse Valstijose Lenkijos žydų išsiuntimo į koncentracijos stovyklą nuotrauką paskelbė kaip Krymo totorių deportacijos 1944 metais nuotrauką. Apie tai pranešė Rusijos ambasada Vašingtone savo Twitter paskyroje.

  ​Gegužės 18 dieną buvo minima Krymo totorių tremties aukų atminties diena. 1941–1944 metais iš Krymo buvo iškelta daugiau kaip 277 tūkstančiai žmonių: Krymo totorių, armėnų, bulgarų, graikų, vokiečių ir italų šeimos.

  Ukrainos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose paskelbė šiai datai skirtą publikaciją ir pridėjo prie jos Lenkijos žydų geto nuotrauką, kuri priklauso JAV Holokausto memorialiniam muziejui ir saugoma jo nuotraukų archyve.

  Nuotraukoje parodytas žydų iš Lenkijos Lodzės geto įlaipinimas į vagonus, kad nuvežtų juos į Chelmno mirties stovyklą 1942-1944 metų laikotarpiu. Ant vieno iš vyrų, stovinčio šalia traukinio, švarko rankovės galima pamatyti Dovydo žvaigždę, o ant vieno iš vagonų parašyta "France".

  "Ukrainos diplomatijos grojaraštis", — pakomentavo publikaciją Rusijos ambasada.

  Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi >>

  Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad grąžins Krymą į valstybės sudėtį ir "išlaisvins Krymo totorius nuo okupacijos". Savo ruožtu, Krymo Respublikos Krymo totorių regioninės nacionalinės-kultūrinės autonomijos vadovas Eivazas Umerovas pareiškė, kad Krymo totoriams nereikia Kijevo, kuris siekia politizuoti net atminties dienas, dėmesio. Umerovas taip pat pabrėžė, kad Krymo totorių nereikia išlaisvinti nuo "okupacijos", nes jie nemano, kad gyvena "okupuotoje žemėje".

  Dar šia tema

  Kijevo oro uoste buvo rodomas vaizdo įrašas, vaizduojantis Ukrainą be Krymo
  "Reuters" surado prabangų Zelenskio žmonos butą Kryme
  Ekspertas: nepaisant Vilniaus retorikos, lietuviai nori atvykti į Krymą
  Tegai:
  Krymas, Ukraina, Rusijos ambasada

  Svarbiausios temos