04:17 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
  55

  Pasak nuolatinio atstovo Europos Taryboje, "galutiniai mūšiai" dėl Rusijos teisių atkūrimo organizacijoje turėtų vykti birželį

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Kijevui reikalingas "maksimalus deputatų mobilizavimas" pilnaverčiam delegacijos dalyvavimui Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA), kad neleistų Rusijai grįžti į struktūrą. Apie tai pareiškė nuolatinis Ukrainos atstovas Europos Taryboje Dmitrijus Kuleba interviu agentūrai "Ukrinform".

  Kuleba paragino Ukrainos delegaciją sutelkti dėmesį į Europos Tarybos darbotvarkę, nepaisant priešlaikinių Aukščiausiosios Rados rinkimų.

  Nuolatinio atstovo manymu, "galutiniai mūšiai" dėl Rusijos teisių atkūrimo organizacijoje turėtų vykti birželį, o pagrindinės datos — birželio 3 diena ir kito mėnesio 24–28 dienos, kai vyks pačios Asamblėjos posėdis.

  "Mūsų oponentai yra pasiryžę bet kokia kaina užbaigti šį reikalą. Rusai taip pat supranta, kad tai jos šansas", — pareiškė Kuleba.

  2014 metais iš Rusijos parlamentarų buvo atimta eilė teisių, tarp jų teisė balsuoti ETPA dėl įvykių Kryme. Po to Maskva sustabdė įmokų mokėjimą, dėl to rimtai nukentėjo organizacijos biudžetas.

  Šių metų balandį ETPA paragino Rusijos delegaciją grįžti ir sumokėti įmokas. Be to, Europos Taryba (ET) paragino sukurti vienodas darbo sąlygas organizacijoje visiems nariams.

  Kaip pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, prieš penkerius metus Rusijos teisės buvo rimtai pažeistos, nepaisant organizacijos įstatų dėl visų valstybių lygybės, tačiau naujas Europos Tarybos sprendimas rodo, kad ET nariai suprato, jog tokios situacijos išsaugojimas dėl neteisėto ETPA sprendimo yra neįmanomas.

  Temos:
  Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)

  Dar šia tema

  ET generalinis sekretorius pavadino galimą Rusijos išėjimą sukrėtimu Europai
  Pirmą kartą ETPA paragino Rusiją sudaryti delegaciją ir sumokėti įnašą
  Ekspertas: jei Europos Taryba nenori klausytis Rusijos, tada nėra ką ten veikti
  Kijevas nusivylė Europos Taryba dėl jos pozicijos Rusijos atžvilgiu
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)

  Svarbiausios temos