06:00 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Iranas trečiadienį oficialiai liovėsi laikytis dalies 2015 metų daugiašalės sutarties dėl branduolinės programos suvaržymų mainais į sušvelnintą sankcijų režimą nuostatų

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Rusija nesureikšmina situacijos dėl Irano branduolinės programos, tačiau Maskva nenorėtų, kad abi pusės ir toliau eskaluotų konfliktą, spręsdamos šį klausimą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos nuolatinį atstovą tarptautinėse organizacijose Vienoje Michailą Uljanovą.

  Iranas trečiadienį oficialiai liovėsi laikytis dalies 2015 metų daugiašalės sutarties dėl jo branduolinės programos suvaržymų mainais į sušvelnintą sankcijų režimą nuostatų.

  Iranas pareiškė, kad nebesilaikys suvaržymų sodrinti uraną ir kaupti sunkųjį vandenį, numatytų pagal Bendrąjį išsamių veiksmų planą ("Joint Comprehensive Plan of Action", JCPOA), kurį Teheranas 2015 metais pasirašė su JAV, Rusija, Kinija, Didžiąja Britanija, Prancūzija ir Vokietija.

  Iranas šioms šalims davė 60 dienų, kad būtų apsaugoti Irano interesai ir tuo pačiu metu būtų grįžtama prie sustabdytų įsipareigojimų vykdymo, jei šalys sugebės išspręsti problemas, kylančias dėl JAV veiksmų.

  Atsakydamas į klausimą, kas nutiks, jei pasibaigs Irano 60 dienų "ultimatumas" ir nebus sudarytas naujas susitarimas, Rusijos nuolatinis atstovas tarptautinėse organizacijose Vienoje Michailas Uljanovas sakė, kad "tuomet Iranas nuspręs, ar imtis naujų veiksmų, ar ne".

  Anot jo, papildomas protokolas yra "galinga ir veiksminga priemonė tikrinant, ar Irano branduolinė programa vykdoma taikiai".

  "Jei ji yra taiki, tuomet nebus jokios grėsmės branduolinio ginklo platinimo režimui ar tarptautiniam saugumui. Todėl mes nedramatizuojame, kartoju, mes elgiamės supratingai", — pareiškė Uljanovas.

  Jis taip pat priminė, kad susitarime yra nuostatų, kurios leidžia Iranui sustabdyti veiksmų plano įgyvendinimą, jei viena iš šalių "rimtai nevykdo įsipareigojimų". Taip ir atsitiko, kai JAV pasitraukė iš sandorio.

  "Iraniečiai laikosi labai tvarkingos linijos, kruopščiai planuodami savo veiksmus. Teheranas laikosi sandorio ir siunčia signalus, kad dabartinė situacija jų visiškai netenkina, paaiškina, kodėl, ir ragina kitus dalyvius imtis veiksmų padėčiai ištaisyti. Čia, mano nuomone, nieko negalima smerkti", — pridūrė agentūros pašnekovas.

  Beprecedentis Trampo spaudimas: JAV sankcijos prieš Iraną
  © Sputnik /
  "Beprecedentis Trampo spaudimas": JAV sankcijos prieš Iraną

  Dar šia tema

  JAV apsvarstys sankcijų prieš Iraną panaikinimo teisėtumą
  Trampas: Iranas "kentės pasekmes", jei ir toliau grasins JAV
  Tegai:
  programa, Rusija, Iranas

  Svarbiausios temos