12:23 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB71.8787
  Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

  Zelenskis pasirašė pirmąjį įsakymą kaip Ukrainos prezidentas

  GLEB GARANICH
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  53 0 0

  Anksčiau naujai išrinktas prezidentas pirmiausia ketino pasirašyti dokumentą, kuriuo paleidžiama Aukščiausioji Rada

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Naujasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė savo pirmąjį įsakymą dėl vyriausiojo karinių pajėgų vado įgaliojimų.

  Dokumentas paskelbtas oficialiame prezidento tinklalapyje.

  "Kadangi 2019 metų gegužės 20 dieną pradėjau eiti Ukrainos prezidento pareigas, nuo šios dienos prisiimu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo karinių pajėgų vado įgaliojimus", — sakoma dokumente.

  Anksčiau Zelenskis pranešė, kad jo pirmuoju įsakymu bus dokumentas, susijęs su Rados paleidimu.

  Kijevo apygardos administracinio teismo teisėjas Bogdanas Saninas parašė savo Facebook paskyroje, kad nebus įmanoma panaikinti įsakymo dėl Rados paleidimo, įsigaliojus šiam dokumentui.

  Pasak jo, teismas negali uždrausti Ukrainos vyriausiajai rinkimų komisijai vykdyti pasirengimą priešlaikiniams rinkimams į Radą.

  Saninas paaiškino, kad rinkimų procesas šalyje prasidės kitą dieną, po to, kai bus paskelbtas prezidento įsakymas dėl Parlamento paleidimo.

  Deputatas iš "Radikalų partijos" Igoris Mosijčiukas, remdamasis informacija Zelenskio aplinkoje, pranešė, kad įsakymas dėl Rados paleidimo bus pasirašytas antradienį.

  Pasak jo, įsakymas "bus visiškai antikonstitucinis, bet tuo pačiu metu visiškai palaikomas ukrainiečių".

  "Priešlaikiniai Parlamento rinkimai šiandien yra vienas iš pagrindinių visuomenės reikalavimų. Tačiau nekalbama apie tai, kad būtų pakeisti Parlamento rinkimų įstatymai", — pareiškė deputatas.

  Zelenskis paskelbė apie Rados paleidimą savo inauguracijos metu. Naujasis šalies vadovas taip pat paragino parlamentarus atšaukti parlamentinį imunitetą, priimti įstatymą dėl baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą praturtėjimą ir priimti rinkimų kodeksą.

  Anksčiau, pasak Zelenskio, dabartinė Ukrainos valdžia vis atidėdavo inauguracijos datą, kad atimtų iš jo teisę paleisti Aukščiausiąją Radą per įstatymu numatytą laikotarpį.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė sudalyvavo Zelenskio inauguracijoje
  Zelenskis paleidžia Aukščiausiąją Radą
  Dalia Grybauskaitė susitiko su Vladimiru Zelenskiu
  Tegai:
  Ukraina, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos