16:08 2019 Rugsėjo 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.6403
  Petras Porošenko

  Prieš Porošenko pradėta baudžiamoji byla pagal straipsnį dėl valstybės išdavystės

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)
  20431

  Kalbama apie 2018 metų lapkričio įvykius, kai Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio

  VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Ukrainos valstybinis tyrimų biuras (VTB) pradėjo tyrimą dėl galimos Petro Porošenko padarytos valstybės išdavystės. Apie tai savo Facebook paskyroje pareiškė pirmoji VTB direktoriaus pavaduotoja Olga Varčenko.

  Задержанные украинские корабли доставленные в порт Керчи, архивное фото
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  VTB patikslino, kad kalbama apie 2018 metų lapkričio 25 dienos įvykius, kai Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai perėjo iš Juodosios į Azovo jūrą Kerčės sąsiaurio regione.

  Paraišką pateikė buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus administracijos vadovo pavaduotojas Andrejus Portnovas, kuris grįžo į Ukrainą. 

  Anksčiau Portnovas apkaltino Porošenko tuo, kad jis, eidamas valstybės vadovo pareigas, išdavė valstybę, siųsdamas Ukrainos jūrininkus į Kerčės sąsiaurį, ir pridūrė, kad išsiuntė biurui ieškinį prieš buvusį valstybės vadovą.

  2014 metais prieš Portnovą buvo pradėta baudžiamoji byla. Kaip pareiškė Kijevo prokuratūra, 2010 metais jis neteisėtai pradėjo vadovauti Kijevo nacionalinio Taraso Ševčenkos universiteto Konstitucinės teisės katedrai, taip pat užvaldė šios įstaigos lėšas.

  Tada jis išvyko iš Ukrainos, gyveno Maskvoje ir Vienoje.

  Šių metų kovą Ukrainos nacionalinis kovos su korupcija biuras pareiškė, kad baudžiamoji byla dėl galimo neteisėto praturtėjimo milijonu dolerių jo atžvilgiu nutraukiama.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkritį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio. Laivai manevravo pavojingai, nepaisydami Rusijos sienos apsaugos pareigūnų teisinių reikalavimų.

  Kranto apsaugos tarnyba sulaikė laivus ir 22 Ukrainos jūreivius ir du SBU pareigūnus. Jiems iškelta baudžiamoji byla.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Kijevo provokacija, kurios tikslas buvo padidinti Petro Porošenko reitingą Ukrainos prezidento rinkimų išvakarėse.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (55)

  Dar šia tema

  Vakarai dėkoja Porošenko už Ukrainos ekonomikos sužlugdymą
  "Ne šlubuojanti antis, o negyvas žąsinas" — Rados deputatas sukritikavo Porošenko
  G7 šalių ambasadoriai paragino Porošenko perduoti valdžią Zelenskiui
  Teismas gali uždrausti Porošenko išvykti iš Ukrainos
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos