19:17 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

  Zelenskis surengs referendumą dėl derybų su Rusija

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  11710

  Zelenskio komanda ketina suteikti ukrainiečiams teisę patiems spręsti, kokių derybų su Rusija jie norėtų

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Vladimiras Zelenskis inicijuoja referendumą dėl derybų su Rusija proceso, sakė Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrejus Bogdanas.

  "Mes ketiname pateikti referendumą žmonėms, kad balsuotų ne tik deputatai, ne tik prezidentas — kad sprendimą priimtų Ukrainos tauta", — sakė jis televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

  Pasak pareigūno, referendume bus iškeltas taikaus susitarimo su Rusija ir Donbaso konflikto išsprendimo klausimas. Šiuo tikslu Zelenskio komanda tikisi priimti referendumo įstatymą.

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Inauguracijos metu Zelenskis sakė, kad yra pasiruošęs dialogui, siekiant išspręsti Donbaso situaciją. Pirmasis žingsnis būtų sulaikytų asmenų grįžimas.

  Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas pažymėjo, kad būtų teisingiau, jei Ukrainos prezidentas pradėtų pokalbį apie Minsko susitarimų nuostatą dėl apsikeitimo sulaikytais asmenimis pagal principą "visi už visus".

  Maskva, Zelenskui pradėjus eiti Ukrainos prezidento pareigas, pabrėžė, kad Rusija laukia naujo prezidento signalų ir naujų žingsnių sprendžiant konfliktą Pietryčių Ukrainoje.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra Ukrainos vidaus konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  "Jokio genocido": Kijevas ragina "praretinti Donbasą"
  Kijevas Donbase išduotus Rusijos pasus paskelbė kaip negaliojančius
  Rados deputatas: Zelenskis neturi racionalių sprendimų šaliai išgelbėti
  Tegai:
  Donbasas, Ukraina, Rusija, Vladimiras Zelenskis

  Svarbiausios temos