14:52 2020 Liepos 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1290
 • RUB80.8888
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  70

  Pasak regiono turizmo atstovų, Krymas tapo patrauklia vieta ne tik poilsiauti, bet ir verslui plėsti bei tiesiog gyventi

  VILNIUS, gegužės 22 — Sputnik. Krymas vis labiau domina užsienio turistus, tarp jų ir iš ES šalių ir JAV gyventojus, RIA Novosti sakė regiono kurortinių sanatorijų komplekso ir turizmo komiteto pirmininkas Aleksejus Černiakas.

  "Tarp lyderių — užsienio turistai iš Ukrainos, Baltarusijos, Kazachstano, Turkijos. Iš Europos šalių — Vokietijos, Graikijos, Bulgarijos gyventojai. Be to, gegužės mėnesį Kryme atostogavo daug turistų iš JAV", — žurnalistams sakė Černiakas.

  Pasak jo, nuo metų pradžios Kryme ilsėjosi apie keturis tūkstančius turistų iš ES valstybių ir JAV.

  "Tai žmonės, kurie, atvykę į Krymą, registracijos metu pažymėjo "turizmas, gydymas, poilsis"", —  pabrėžė Černiakas.

  Pasak jo, ES ir JAV gyventojai pagal Rusijos teisės aktus parengia dokumentus, reikalingus, norint gauti laikiną leidimą gyventi Kryme.

  "Daugelis iš jų atvyksta į Krymą verslo tikslais. Tai įrodo, kad Kryme ne tik saugu ilsėtis, bet ir gyventi bei dirbti. Žmonės čia steigia verslą, atsikrausto gyventi", — pabrėžė Černiakas.

  2014 metų kovo mėnesį Krymas tapo Rusijos regionu. Tai įvyko po referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Lietuva Krymo apsisprendimą vertina kaip Rusijos "okupaciją".

  Dar šia tema

  Čekijos viešbutis gali teisėtai reikalauti iš svečių pripažinti Ukrainos Krymą
  Iš Krymo istorijos vadovėlių bus pašalintas skyrius apie kolaboravimą
  Zelenskis pareiškė, kad Ukraina susigrąžins Krymą
  Tegai:
  turizmas, Krymas

  Svarbiausios temos