09:07 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Vasario mėnesį Ukrainos Parlamentas priėmė Konstitucijos pataisas, kurios įtvirtino šalies siekį integruotis į ES ir NATO

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Ukrainos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Vadimas Pristaiko mano, kad Europos Sąjunga ir NATO yra tie Ukrainos partneriai, be kurių ji "neišgyvens".

  Anksčiau Zelenskis paskyrė Pristaiko, buvusį Kijevo ambasadorių NATO, prezidento administracijos vadovo pavaduotoju.

  "Siekis prisijungti prie NATO įtvirtintas Ukrainos Konstitucijoje. Šią poziciją palaiko ne mažiau kaip pusė Ukrainos gyventojų ir dauguma mūsų Parlamento. Manau, kad visi tai supranta: ES, NATO yra tie partneriai, be kurių mes neišgyvensime", — Pristaiko žodžius cituoja kanalas 112 Ukraina.

  Vasario mėnesį Ukrainos Parlamentas buvusio prezidento Petro Porošenko siūlymu priėmė Konstitucijos pataisas, kurios įtvirtino šalies siekį integruotis ES ir NATO.

  Tuo tarpu Europos Komisijos narys, atsakingas už kaimynystės politiką ir ES plėtrą, Johanesas Hahnas anksčiau pareiškė, kad nerealu kalbėti apie Ukrainos narystę Europos Sąjungoje artimiausiais metais ir Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į Asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimą.

  Buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmusenas taip pat sakė, kad norėdama prisijungti prie Aljanso, Ukraina turėtų atitikti keletą kriterijų, kuriuos įgyvendinti užtruks daug laiko. Ekspertai mano, kad per ateinančius 20 metų Kijevas negalės pretenduoti į narystę NATO.

  Dar šia tema

  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  Vengrija: Ukraina pati kalta dėl to, kad negali prisijungti prie ES
  Ukraina gali netekti bevizio režimo su ES ir TVF paramos
  Tegai:
  NATO, ES, parlamentas, Ukraina

  Svarbiausios temos