14:01 2019 Birželio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Ukrainos kariuomenė

  NATO užtikrino Ukrainą, kad ir toliau rems šalies reformas ir kariuomenę

  CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Ukraina siekia prisijungti prie NATO, tačiau Aljansas šiuo metu nepasiruošęs jos priimti

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. JAV ir NATO toliau parems Ukrainos kariuomenės reformas, trečiadienį pareiškė naujasis sąjungininkų Europoje bendrųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas Todas Voltersas, praneša RIA Novosti.

  NATO Karinis komitetas štabų viršininkų lygmenyje trečiadienį surengė posėdį Briuselyje. Jo metu įvyko susitikimas su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininku Viktoru Muženko.

  "Jungtinių Valstijų požiūriu, kalbant apie paramą Ukrainai, stiprus bendradarbiavimas mokymo srityje, kurį mes palaikėme pastaraisiais metais, tęsis ir augs, kad leistų Ukrainai užtikrinti savo suverenios teritorijos gynybą", — pareiškė Voltersas.

  Tai yra jo pirmieji komentarai žiniasklaidai po pokalbių apie Ukrainą NATO būstinėje.

  NATO Karinio komiteto pirmininkas Stiuartas Pičas, savo ruožtu, pranešė, kad susitikime su Muženko Aljansas dar kartą patvirtino paramą šios šalies gynybos reformoms.

  Ukraina siekia prisijungti prie NATO. Naujo Ukrainos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Vadimas Pristaiko anksčiau pareiškė, kad Europos Sąjunga ir NATO yra tie Ukrainos partneriai, be kurių ji "neišgyvens".

  Vasario mėnesį Ukrainos Parlamentas buvusio prezidento Petro Porošenko siūlymu priėmė Konstitucijos pataisas, kurios įtvirtino šalies siekį integruotis ES ir NATO.

  Tuo metu buvęs NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmusenas pasakė, kad norėdama prisijungti prie Aljanso, Ukraina turėtų atitikti keletą kriterijų, kuriuos įgyvendinti užtruks daug laiko. Ekspertai mano, kad per ateinančius 20 metų Kijevas negalės pretenduoti į narystę NATO.

  Dar šia tema

  Ar Grybauskaitė taps Zelenskio patarėja rusofobijos klausimais
  Lietuvos vaidmuo JAV politikoje Ukrainos atžvilgiu
  Tegai:
  NATO, Ukraina

  Svarbiausios temos