20:09 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Vladimiro Zelenskio inauguracija, archyvinė nuotrauka

  Ukrainoje paskelbta peticija dėl Zelenskio atsistatydinimo

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  215 0 0

  Šiai peticijai jau pritarė daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių iš reikiamų 25 tūkst. balsų, kad peticija būtų svarstoma

  VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Ukrainos prezidento interneto svetainėje buvo paskelbta peticija dėl šalies vadovo Vladimiro Zelenskio atsistatydinimo.

  Šiai peticijai jau pritarė daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių iš reikiamų 25 tūkst. balsų, kad peticija būtų svarstoma. Iš viso balsams rinkti yra suteikiama 90 dienų.

  "Neturėdamas konstruktyvių pažadų liaudžiai, Jūs pradėjote priskirti savo kaprizus žmonių valiai. Susiklosto nepriimtina situacija, kai "liaudies tarnas" neprisiima moralinių įsipareigojimų, skelbtų rinkimų procese, savo tautai, todėl mes, Ukrainos žmonės, reikalaujame, kad Ukrainos prezidentas nedelsiant atsistatydintų", — rašoma peticijos tekste.

  Šios peticijos autoriai teigia, kad naujasis valstybės vadovas "iš tikrųjų neturi 73% rinkėjų paramos", jis tiesiog konsolidavo ukrainiečių protestą.

  Įsigaliojo Zelenskio įsakas dėl Rados paleidimo>>

  Balandžio 30 dieną Ukrainos vyriausioji rinkimų komisija oficialiai pripažino Zelenskį prezidento rinkimų nugalėtoju: antrajame etape jis gavo 73,22% rinkėjų balsų, o Petro Porošenko — 24,45%.

  Parlamento rinkimai turėjo vykti spalio mėnesį, tačiau dėl paskelbtų išankstinių rinkimų dabar deputatai turi tik du mėnesius dirbti esama sudėtimi.

  Dar šia tema

  Kremlius įvertino Zelenskio referendumo dėl derybų su Rusija idėją
  Ekspertų prognozės: Zelenskio partija Radoje suformuos daugumą
  Zelenskio komandos nariai mano, kad Ukraina neišgyvens be ES ir NATO
  Tegai:
  peticija

  Svarbiausios temos