11:59 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Aljansas mano, kad šios priemonės "užtikrins stabilumą" ir pasirengimą gynybai

  VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Aljanso karo ekspertai nusprendė priimti naują karinę strategiją dėl "branduolinės grėsmės" iš Rusijos pusės. Stoltenbergas tai sakė interviu Vokietijos laikraščiui "Welt am Sonntag".

  Stoltenbergas pridūrė, kad Aljansas rytuose ir pietuose susiduria su naujais iššūkiais. Pasak jo, naujos karinės koncepcijos skirtos tam, kad "būtų užtikrintas stabilumas" ir pasirengimas gynybai.

  NATO pareigūnai nuolat kaltina Maskvą branduolinių ginklų naudojimo planų rengimu. Šių metų kovo mėnesį Pentagonas kartu su Kinija, KLDR ir Iranu naujojoje JAV nacionalinėje strategijoje grėsme pavadino ir Rusiją. Šiuo atveju didžiausia grėsme laikomas Rusijos branduolinis ginklas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad branduolinius ginklus laiko tik apsaugos priemone. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Rusijos branduolinė doktrina nenumato prevencinio smūgio, o Maskva nesiruošia įsitraukti į ginklavimosi varžybas.

  Rusijos ir NATO santykiai

  NATO nuolat kaltina Rusiją dėl "įtampos" didinimo, o JAV ir Europos politikai skelbia apie "Rusijos grėsmę". Kartu, kaip pažymėjo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas, būtent Aljansas, pasinaudodamas "galimos Rusijos grėsmės" pretekstu, dislokuoja savo karines pajėgas arčiau Rusijos sienų.

  Praėjusiais metais, remiantis Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto (SIPRI) skaičiavimais, Rusijos karinės išlaidos sumažėjo 3,5 proc. ir sudarė 61,4 mlrd. dolerių. Pirmą kartą nuo 2006 metų Maskva šiame reitinge nusileido nuo penktosios į šeštąją vietą. Tuo pačiu metu Vašingtono skaičius išaugo 4,6 proc. ir sudarė 649 mlrd. dolerių.

  Interviu Radijo Sputnik karinis politinis analitikas Andrejus Koškinas pažymėjo, kad SIPRI duomenys neatitinka NATO pareiškimų apie "Rusijos grėsmę". Pasak jo, šalys, kurios yra aljanso narės, taiko šį pretekstą, norėdamos gauti aukštesniu karinius biudžetus.

  Maskva nuolat pareiškia, kad neketina nieko pulti. Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad praėjusių metų NATO valstybių narių gynybos išlaidos viršijo vieną trilijoną dolerių, o tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos gynybos išlaidos.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Rusija iškankino Amerikos Kongresą, pripažino "pragariškų sankcijų" autorius
  Rusija išbraukė NATO iš ateities: ką tai reiškia Baltijos valstybėms
  Tegai:
  karinės išlaidos, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos