16:38 2020 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  71

  Rusija skelbia, kad tribunolas neturi jurisdikcijos nagrinėti Ukrainos ieškinį

  VILNIUS, gegužės — 25 Sputnik. Tarptautinis jūrų teisės tribunolas reikalauja, kad Rusija išlaisvintų Ukrainos karinius laivus ir jūreivius, sulaikytus Kerčės sąsiauryje, praneša RIA Novosti su nuoroda į tribunolo vadovą Jin-Hyun Paik.

  Sprendime pažymima, kad teismas nemano, jog būtina reikalauti, kad Rusija nutrauktų prieš jūreivius iškeltą baudžiamąją bylą, ir susilaikyti nuo naujų bylų inicijavimo.

  Hamburgo tribunolo sprendimai yra galutiniai ir privalomi ginčo šalims. Kijeve tribunolo sprendimas buvo įvertintas kaip "tikra pergalė", ir Ukraina tikisi, jog Maskva visiškai ir greitai įgyvendins nuosprendį.

  Rusija nedalyvavo posėdžiuose — ji anksčiau pareiškė, kad tribunolas neturi jurisdikcijos nagrinėti Ukrainos ieškinį.

  Maskvos reakcija

  Tribunolo sprendimą pakomentavo Rusijos užsienio reikalų ministerija. Institucija nurodė, kad sprendžiant incidentą Kerčės sąsiauryje atmesta galimybė taikyti 1982 metų JT Jūrų teisės konvenciją.

  Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Diplomatai taip pat pabrėžė, kad Rusija nuosekliai gins savo poziciją, taip pat ir dėl to, kad arbitražas neturi jurisdikcijos svarstyti šią situaciją.

  "Buvo galima išvengti jos atsiradimo, jei būtų laikytasi Rusijos teisės aktų reikalavimų, susijusių su navigacija šioje srityje. Mes raginame Ukrainą būtent taip ir veikti ateityje", — teigiama komentare.

  Įvykis Kerčės sąsiauryje

  Pernai lapkričio mėnesį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio. Laivai manevravo pavojingai, nepaisydami Rusijos sienos apsaugos pareigūnų teisinių reikalavimų.

  Kranto apsaugos tarnyba sulaikė laivus ir 22 Ukrainos jūreivius ir du SBU pareigūnus. Jiems iškelta baudžiamoji byla.

  Prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Kijevo provokacija, kurios tikslas buvo padidinti Petro Porošenko reitingą Ukrainos prezidento rinkimų išvakarėse.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Krymas dėl Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje ketina kreiptis į tarptautinį teismą
  Žiniasklaida: ES šalys bandė blokuoti sankcijas Rusijai
  Ukrainoje pradėta trečioji baudžiamoji byla prieš Porošenko
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, Kerčės sąsiauris

  Svarbiausios temos