01:55 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Deputatas pakomentavo neseniai prezidentui Vladimirui Zelenskiui pateiktą siūlymą paskelbti defoltą, kad nereikėtų mokėti skolos TVF

  VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Gyventojai nuskurs ir vargu ar išgyvens, jei Kijevas netrukus paskelbs defoltą, pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

  Jis pakomentavo neseniai paskelbtą oligarcho Igorio Kolomoiskio siūlymą prezidentui Vladimirui Zelenskiui paskelbti defoltą, kad nereikėtų mokėti skolos Tarptautiniam valiutos fondui (TVF).

  "TVF negali būti Ukrainos partneris, nes jis yra finansinis gydytojas. Šis finansinis gydytojas gydo mus jau puspenktus metus. Dėl to mes visiškai sužludėme ekonomiką, esame beviltiškoje skolų duobėje, o tai reiškia, kad gydytojas yra šarlatanas", — pasakė Rabinovičius.

  Deputatas išreiškė nuomonę, kad su defoltu Kijevas turėtų palaukti, nes pirmiausia nukentės paprasti piliečiai.

  "Manau, kad kursas bus 200 grivinų už dolerį, manau, kad bus visiškas gyventojų nuskurdimas, o po to — taip, mes pradėsime kilti nuo nulio", — pridūrė politikas.

  Be to, pasak parlamentaro, Kijevas sumažino metalurgijos pramonės pristatymus 7,5 procento ir 18 procentų — cheminės. Jis pabrėžė, kad šie skaičiai yra katastrofiški Ukrainos ekonomikai, kuri praranda pramonės šakas, kurios galėtų tapti "lokomotyvu, kad pastumtų šalį į priekį".

  2015 metais TVF ir Ukraina pasirašė susitarimą dėl ketverių metų pagalbos programos, kurios vertė 17,5 milijardo dolerių. Kovo mėnesį buvo pervesta pirmoji penkių milijardų dolerių dalis, rugpjūtį — antroji 1,7 milijardų dolerių dalis. Dėl to 2015 metų Ukrainos užsienio skola padidėjo 70,5 procento.

  2016–2017 metais Kijevas gavo po vieną milijardą dolerių. Šalies užsienio skola padidėjo 18,9 procento ir 10,9 procento atitinkamai.

  Vakarai dėkoja Porošenko už Ukrainos ekonomikos sužlugdymą >>

  2018 metų gruodį TVF direktorių taryba patvirtino naują paskolų programą "stand-by", pagal kurią Ukraina gaus 3,9 milijardo dolerių. Jos įgyvendinimo terminas sudaro 14 mėnesių. 1,4 milijardo dolerių buvo išmokėta gruodį, o likusios lėšos bus prieinamos pagal pusmečio apžvalgų rezultatus.

  Dar šia tema

  Ukraina įvertino ekonominius nuostolius dėl sumažėjusio eksporto į Rusiją
  Ukraina pareiškė, kad TVF nebereikalauja didinti dujų kainas
  Tegai:
  Vladimiras Zelenskis, ekonomika, Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Ukraina

  Svarbiausios temos