04:54 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Serbijos kariuomenė, archyvinė nuotrauka

  Serbijos prezidentas dėl situacijos Kosove parengė armiją kovos veiksmams

  © AP Photo / Darko Vojinovic
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52 0 0

  Antradienio rytą Kosovo specialiosios pajėgos atvyko į savivaldybių teritoriją, kur dauguma gyventojų yra serbai

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Serbijos prezidentas Aleksandras Vučičius paskelbė šalies ginkluotųjų pajėgų ir specialiųjų Vidaus reikalų ministerijos pajėgų pasirengimą kovai dėl incidento Kosove, praneša nacionalinė televizijos ir radijo kompanija.

  Antradienio rytą į šiaurę nuo nepripažintos Kosovo Respublikos vidaus reikalų ministerijos specialiosios pajėgos pateko į savivaldybių, kuriose gyventojų daugumą sudaro serbai, teritoriją. Įvyko susišaudymas.

  Zubino Potoko ir šiaurinės Kosovska Mitrovicos dalies savivaldybių gyventojai pradėjo statyti barikadas, kad sustabdytų Kosovo policijos įsiveržimą. Pažymima, jog buvo panaudotos ašarinės dujos.

  Naujausiais duomenimis, buvo areštuoti 23 Serbijos ir Bosnijos tautybės žmonės. Pasak "RIA Novosti", taip pat buvo sulaikytas Rusijos pilietis iš JT misijos.

  Nėra informacijos apie žuvusiuosius, tačiau yra nukentėjusių.

  Susirėmimai prasidėjo dėl Vučičiaus kalbos Parlamente, kuomet jis paragino "nustoti apgaudinėti visuomenę" ir pripažinti Kosovo praradimą. Jis taip pat pasisakė už santykių su Priština gerinimą.

  Kosovo padėtis

  1999 metais Albanijos separatistų iš Kosovo išlaisvinimo armijos ir Serbijos kariuomenės bei policijos ginkluoti susirėmimai lėmė tai, kad NATO pajėgos bombardavo Jugoslaviją (tuo metu ją sudarė Serbija ir Juodkalnija). 2004 metų kovą Kosovo albanai surengė pogromus, dėl kurių įvyko masinis serbų persikėlimas iš šio krašto, be to, buvo sunaikinta daugybė jų istorijos ir kultūros paminklų.

  Kosovo albanų institucijos Prištinoje 2008 metų vasario 17 dieną vienašališkai paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos. Serbija, Rusija, Kinija, Izraelis, Iranas, Ispanija, Graikija ir keletas kitų valstybių nepripažįsta respublikos.

  Serbijos vadovybė, patirdama Briuselio spaudimą ir siekdama suartėti su Europos Sąjunga ir palengvinti krašto Serbijos piliečių gyvenimą, 2011 metais buvo priversta pradėti derybas dėl santykių su Kosovo albanais normalizavimo per ES tarpininkavimą. Šiuo metu dialogas nutrauktas.

  Dar šia tema

  Serbijos ministras pasakoja apie atsisakymo taikyti sankcijas Rusijai pasekmes
  Tegai:
  Serbija

  Svarbiausios temos