10:40 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  158

  Vienas iš Tarptautinio strateginių studijų instituto "karo scenarijų" numato, kad Rusija puola Lietuvą

  VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Jei JAV nuspręs pasitraukti iš NATO, Europa negalės susidoroti su Rusija kariniame konflikte, rašo "The National Interest" su nuoroda į Tarptautinį strateginių studijų institutą.

  Visų pirma, svarstomi keli scenarijai, kai Rusija užpuola vieną iš Aljanso šalių. Viename iš jų Rusija "užgrobia" Lietuvą ir dalį Lenkijos teritorijos, tai priverčia NATO pasinaudoti penktuoju bloko statuto straipsniu, kuris numato kolektyvinę reakciją, reaguojant į užpuolimą prieš valstybę-narę.

  Tačiau, anot ekspertų, operacija, kuria siekiama užkirsti kelią "Rusijos karių atakoms", susidurs su daugeliu problemų. Pavyzdžiui, šiuo metu Aljanso pajėgų Europoje užtenka tik vienai divizijai, o skubaus mobilizavimo atveju Šiaurės Atlanto aljansas be Jungtinių Valstijų paramos Rusijai gali pasipriešinti tik vienas kareivių korpusas, o norint gauti pranašumą, reikalingi keturi korpusai ir modernūs tankai bei pėstininkų kovos transporto priemonės.

  Šiuo metu NATO turi tik 20 brigadų, turinčių būtiną techninę įrangą, kuri galėtų vykdyti kovos operacijas.

  Todėl Aljansas neturės pakankamai pajėgų, pabrėžiama straipsnyje.

  Be to, Šiaurės Atlanto aljanso pajėgoms Europoje trūksta oro technikos, kuri šiuo metu sugeba tik pridengti aviacijos bazes, bet ne karinius padalinius ir kitus infrastruktūros objektus.

  Be to, anot "The National Interest", per kelias dienas nuo karo veiksmų pradžios pritrūks šaudmenų, reikalingų vienu metu kovoti Baltijos, Juodojoje ir Viduržemio jūrose, ypač pritrūks "išmaniųjų bombų". Tam turės įtakos ir nepilotuojamų orlaivių trūkumas bei žvalgybos sistemų modernizavimo stoka.

  Iš viso, anot ekspertų, kariuomenės pertvarkymas ir modernių technologijų pirkimas be Jungtinių Valstijų pagalbos kainuos 357 mlrd. JAV dolerių.

  Apibendrinant, leidinyje pabrėžiama, kad Jungtinės Valstijos yra pagrindinė NATO narė ir be Vašingtono pagalbos Europa negalės "susidoroti" su Rusija, ir jei Jungtinės Valstijos nuspręs pasitraukti iš Aljanso, ES nesugebės padengti tokio nuostolio.

  Dar šia tema

  Ekspertas: NATO atvirai užsiima Baltijos šalių militarizacija
  NATO priims naują karinę strategiją dėl "Rusijos branduolinės grėsmės"
  Amerikiečiai papasakojo, kaip kariuomenė sugriovė jų gyvenimą
  Tegai:
  Lietuva, NATO, JAV, ES, Rusija

  Svarbiausios temos